Wreszcie! Adamek doczekał się rywala

Koniec spekulacji! Po tygodniach niepewności wszystko stało się jasne! Były mistrz świata w dwóch kategoriach wagowych Tomasz "Góral" Adamek (39-1) w swojej drugiej walce w kategorii ciężkiej skrzyżuje rękawice z Jasonem Estradą (16-2). Jak poinformował portal boxingnews.pl, obie strony doszły do porozumienia i kontrakt na walkę został podpisany.

"Jason Estrada będzie moim kolejnym przeciwnikiem. Z tego, co wiem, wczoraj miał podpisać kontrakt na naszą walkę. Jeżeli tego nie zrobił, to zrobi to w poniedziałek rano, ponieważ, jak wiemy, w USA wszyscy szykują się na Święto Dziękczynienia i wyjeżdżają na weekend. Wczoraj wieczorem rozmawiałem na ten temat z Ziggym i tak to obecnie wygląda" - powiedział boxingnews.pl Tomasz Adamek.

Reklama

Adamek ma nadzieję, że po raz kolejny uda mu się dobrze zaprezentować przed publicznością w USA. Polski pięściarz jest pewny siebie, ale nie lekceważy swojego przeciwnika.

"Widziałem walkę Estrady z Povetkinem i widać, że jest to ambitny zawodnik. Mimo że mój przeciwnik nie ma nokautującego ciosu, to widać było, że w walce z Powietkinem świetnie sobie radził. Myślę, że ta walka się dobrze sprzeda, a to właśnie o to chodzi, aby było to dobre widowisko" - powiedział Adamek.

Jason Estrada ma za sobą walki z takimi pięściarzami, jak pogromca Alberta Sosnowskiego, Zuri Lawrence czy pretendent do tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej Aleksander Powietkinem. Pięściarz ze Stanów Zjednoczonych jest o 1 cm niższy od Polaka, a jego średnia waga wynosi 108 kg.

Czytaj też:

"Tygrys" o Adamku: Wiedziałem, że coś tu nie gra

Hasim Rahman przestraszył się Tomasza Adamka?

Adamek: Walka z Rahmanem niemal przesądzona

Adamek dziewiąty w najnowszym rankingu IBF

Dowiedz się więcej na temat: mistrz świata

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama