Wolski dał zwycięstwo "Lawinie"

Wojtek Wolski, strzelając gola a 80 sekund przed końcem dogrywki w meczu Colorado Avalanche - Ottawa Senators, zapewnił "Lawinie" zwycięstwo 3:2. Wcześniej, urodzony w Zabrzu hokeista, zmarnował kilka dobrych okazji do zdobycia gola.

Obaj liderzy konferencji zawodowej ligi hokeja na lodzie Boston Bruins (Northeast) oraz San Jose Sharks (Pacific) wygrali wtorkowe mecze. "Niedźwiadki" zwyciężyły na wyjeździe Carolina Hurricanes 5:1, a Sharks u siebie Edmonton Oilers 4:2. To ich pierwsza wygrana po trzech porażkach.

Bostończycy strzelili pięć bramek po tym jak w dwunastej minucie na listę wpisał się Matt Cullen. Jak się później okazało był to honorowy gol gospodarzy. Powód do radości mieli zawodnicy i kibice z Bostonu - to ich pierwsze zwycięstwo po czterech porażkach. Dwie bramki dla Sharks strzelił Patrick Marleau, a po jednej Joe Pavelski i jego imiennik Thornton, natomiast dla "Nafciarzy" Zach Stortini i Erik Cole.

Znakomicie w bramce Florida Panthers spisywał się we wtorek Tomas Vokoun, a jego drużyna pokonała New Jersey Devils 4:0. Vokoun obronił 36 strzałów i po raz piąty w sezonie zachował czyste konto, a Panther po raz ósmy. Bramki zdobyli: Stephen Weiss (plus asysta), Richard Żednik (asysta), Nathan Horton i Cory Stillman.

Po raz drugi z rzędu zwycięstwo odniósł zespół Wojtka Wolskiego Colorado Avalanche (ostatnia drużyna Northwest Division) pokonując w Colorado Ottawa Senators 3:2. Wolski strzelił bramkę na 80 sekund przed końcem dogrywki. Autorami pozostałych byli Ian Lapierre i Ryan Smith. Oba gole dla "Senatorów" zdobył Ryan Shannon. Bardzo dobrze spisał się bramkarz gospodarzy Andrew Raycroft skutecznie interweniując w 20 sytuacjach.

Po raz pierwszy w karierze hat-trick zanotował Steven Stamkos z Tampa Bay Lightning w przegranym meczu z Chicago Blackhawks 3:5.

Dwadzieścia bramek strzelił w sezonie Rene Bourque (Calgary Flames). We wtorek raz pokonał przed własną publicznością bramkarza Vancouver Canucks Roberta Luongo w przegranym meczu po karnych 3:4.