Wołowski: Interes życia prezesa Interu

Potrzeba czasu, by właściwie ocenić skutki niewiarygodnej wymiany Eto'o na Ibrahimovica. Barca może na niej przegrać lub wygrać, Inter wygrany jest już dzisiaj.

Massimo Moratti, przez lata sztandarowy przykład prezesa topiącego w błocie wielkie pieniądze, doczekał wreszcie czegoś, co wygląda na interes życia. I to w transakcji z klubem, którego polityka transferowa była w ostatnim czasie bez zarzutu. Za kadencji Joana Laporty Barca kupowała głównie wielkich piłkarzy i nigdy nie przepłacała. Eto'o, Ronaldinho, Deco, Henry, czy Alves - nikt z nich nie kosztował 48 mln euro, a odpłacili trzema tytułami mistrzów Hiszpanii i dwoma triumfami w Pucharze Europy. Na dodatek teraz zagraniczne gwiazdy stały się tylko uzupełnieniem grupy wychowanków. W ostatnim finale Champions League po katalońskiej stronie biegali piłkarze, na których klub wydał niespełna 70 mln euro (chwalił się tym wiceprezes ds. ekonomicznych).

Reklama

Inter i Moratti byli na szli przeciwnej. Zakochany w klubie ekscentryczny potentat naftowy szastał milionami jak szaleniec, a przez 11 lat jego rządów, klub nie był w stanie odzyskać nawet mistrzostwa Włoch. Wywalczył je dopiero latem 2006 roku po aferze calciopoli, kiedy scudetto zabrano Juventusowi. Od tamtej pory Inter znalazł wreszcie patent na krajowych rywali, w Europie wciąż jednak nie znaczy wiele. Moratti zatrudnił Jose Mourinho, ale nawet "The Special One" wydaje się być daleki od spełnienia tego marzenia (w ostatniej edycji LM doprowadził Inter do 1/8 finału).

Moratti zawsze kupował dużo i drogo, nigdy nie liczył się z groszem, a piłkarski świat patrząc na tę mediolańską szamotaninę kiwał głową ze zdziwieniem i politowaniem. Zwłaszcza, że po sąsiedzku tak samo zwariowany na punkcie piłki premier Berlusconi dawał o dziwo przykład umiaru i rozsądku. Wygrywając z Milanem znacznie więcej (przede wszystkim w Champions League).

CZYTAJ CAŁY TEKST I DYSKUTUJ Z DARKIEM WOŁOWSKIM NA JEGO BLOGU

Dowiedz się więcej na temat: Życie | FC Barcelona | inter | Dariusz Wołowski | moratti

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje