Wojciech Grzyb: Zrobimy wszystko, by awansować do finału

W sobotnim meczu z Serbią i Czarnogórą w Łodzi w polskim zespole szwankowało przyjęcie i zagrywkę. W niedzielę gra w tych elementach wyglądała już zdecydowanie lepiej.

- To są bardzo ważne elementy. To od nich zależy przebieg meczu. W sobotę to przeciwnicy mieli bardzo mocną i skuteczną zagrywkę - powiedział środkowy reprezentacji Polski Wojciech Grzyb.

Reklama

- W niedzielę to my okazaliśmy się lepsi. Najważniejsze są właśnie takie drobne różnice, ponieważ to one potrafią przechylić szalę zwycięstwa - dodał zawodnik PZU AZS Olsztyn.

W 4. rundzie spotkań podopieczni Raula Lozano zmierzą się na wyjeździe z Japonią. Siatkarze z "Kraju Kwitnącej Wiśni" w dotychczasowych meczach wygrali tylko raz, ale za to z Serbią i Czarnogórą.

- Japończycy wygrali jedno spotkanie z Serbią i Czarnogórą. Tym samym pokazali, że należy się z nimi liczyć. Ciężko jest mi w tej chwili coś więcej o nich powiedzieć. Zrobimy wszystko, żeby ich pokonać - stwierdził Wojciech Grzyb.

Polscy kibice znów będą mogli zobaczyć biało-czerwonych "na żywo" 12 i 13 sierpnia w Katowicach, a rywalami Polaków będzie zespół USA.

- Amerykanie mają bardzo dobry zespół. Wiemy jednak, że od tych spotkań będzie zależał nasz awans do finałów Ligi Światowej. Zrobimy wszystko, by w tym finale się znaleźć - podkreślił Wojciech Grzyb.

PZPS/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: grzyb

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje