Woicki: Pokazaliśmy charakter

Asseco Resovia Rzeszów jest coraz bliżej awansu do półfinałów play-off'ów. W środę podopieczni Ljubo Travicy po raz drugi pokonali AZS Częstochowę i po raz drugi 3:1. Rozgrywający rzeszowian, Paweł Woicki uważa, że w kolejnych spotkaniach nie będzie łatwo o wygraną.

To był na pewno trudny mecz dla was...

Reklama

- Tak, Częstochowa postawiła ciężkie warunki. Fajnie, że wygraliśmy to spotkanie 3:1, na pewno były emocjonujące końcówki. Nasze umiejętności w nich sprawdziły się. Pokazaliśmy dobrą zagrywkę i grę blokiem. Cieszy bardzo to zwycięstwo, tym bardziej, że Częstochowa zagrała niezłe spotkanie.

Po pierwszym secie, w którym gładko wygraliście, wydawało się, że jesteście w stanie szybko zakończyć ten mecz.

- Na pewno tak. Natomiast to Częstochowa zaczęła grać lepiej, a my zaczęliśmy popełniać błędy. Podobnie jak trzeci, czwarty set, w których prowadziliśmy, a tu nagle zrobił się remis, tak naprawdę z niczego. Nie były to ani jakieś specjalnie dobre zagrywki Częstochowy, ani nasze szczególne błędy. Trzeba będzie takie momenty kontrolować na przyszłość.

We wtorek zagraliście słaby mecz, a w środę wstąpiły w was nowe siły.

- Te pierwsze mecze w play offach są zawsze bardzo emocjonujące i nerwowe. Po tym poznaje się charakter drużyny, tak jak nasz. Potrafiliśmy wygrać wtorkowe spotkanie pomimo tego, że graliśmy słabo. Nie zawsze da się grać piękne spotkania. Czasem da się grać słabo w bloku, ataku, ale skutecznie taktycznie.

Prowadzicie już 2:0, ten kolejny lub te kolejne mecze z Częstochową nie będą na pewno łatwe.

- Na pewno nie będzie łatwo, Częstochowa będzie chciała wygrać. Natomiast dobre jest to, że w razie przegrania meczów w Częstochowie, to ten piąty decydujący zagramy u nas. To czwartkowe spotkanie w Częstochowie będzie z całą pewnością ciężkie, ale po to gramy również takie mecze, żeby je wygrywać.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Asseco Resovia | mecze | Asseco Resovia Rzeszów | mecz | Częstochowa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje