WNBA: Wygrana Stars, 14 pkt Dydek

Koszykarki San Antonio Silver Stars pokonały u siebie zespół Charlotte Sting 62:52. Dla zwycięskiej drużyny 14 punktów zdobyła Małgorzata Dydek.

Była to trzecia wygrana ekipy z San Antonio w dziewiątym meczu obecnego sezonu WNBA.

Team "Srebrnych Gwiazd" swój sukces zawdzięcza przede wszystkim skutecznej grze w pierwszej połowie meczu, którą wygrała 40:31. W tym okresie na parkiecie brylowała Marie Ferdinand, głównie dzięki której Silver Stars prowadziły 10:0 oraz 26:18. Ferdinand w sumie uzyskała 15 pkt.

Dydek grała 23 minuty i zdobyła 14 punktów. Dla drużyny z Charlotte najwięcej punktów uzyskały Allison Feaster i Andrea Stinson - po 11.

Drużyna Silver Stars wygrała z Stings po raz czwarty z rzędu, wliczając w to wyniki uzyskane jako Utah Starzz (pod taką nazwą występował przedtem zespół Małgorzaty Dydek).

Nadal niepokonane pozostają obrończynie tytułu z Los Angeles. Tym razem 25 punktów Lisy Leslie pomogło Sparks w wyjazdowym zwycięstwie nad New York Liberty 67:60. Wygrana w powtórce ubiegłorocznego finału pozwoliła ekipie z LA na wyrównanie własnego rekordu otwarcia sezonu (bilans 9-0).

W Waszyngtonie Swin Cash zdobyła 19 punktów w wygranym przez Shock wyjazdowym meczu z Mystics 93:56. Dla ekipy z Detroit (bilans 3-1) było to trzecie zwycięstwo z rzędu.

Czwartą wygraną w tym sezonie odniosły Cleveland Rockers (bilans 4-2), które pokonały u siebie Connecticut Sun 84:56. Penny Taylor i Deanna Jackson zdobyły po 18 "oczek" dla Rockers.