WNBA: Starzz wygrały w Detroit

Marie Ferdinand zdobyła 26 punktów, a Małgorzata Dydek dodała 12 "oczek", 15 zbiórek i siedem bloków w wygranym przez Utah Starzz wyjazdowym spotkaniu WNBA z Detroit Shock 86:75.

Zespół z Salt Lake City, który z bilansem 16-7 zajmuje trzecią lokatę w Konferencji Zachodniej, pokonał ekipę z Motown po raz trzeci z rzędu.

Swin Cash zdobyła 21, a Deanna Nolan 13 punktów dla prowadzonych przez Billa Laimbeera Shock (4-18), których serię czterech zwycięstw na własnym parkiecie została przerwana.

Środkowa naszej reprezentacji przebywała na parkiecie 36 minut, trafiając 4 na 14 rzutów z gry i 4 na 5 wolnych. Przypomnijmy, że do Margo należy ligowy rekord 10 bloków w meczu.

Drużyna gospodarzy prowadziła 61:59 ma niespełna 7 minut przed końcem meczu, ale Starzz zdobyły następne 7 punktów. Dydek zaliczyła w tym okresie gry dwa bloki i dobitkę po chybionym wolnym.

Shock następne punkty zdobyły dopiero na 54 sekundy przed syreną, kiedy to Nolan trafiła za trzy, zmniejszając deficyt swojej drużyny 9 punktów (78-69).

Starzz grały bez swojej czołowej zawodniczki Natalie Williams. Koszykarka opuściła mecz, by uczestniczyć w pogrzebie swojej matki.

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | detroit | wnba