WNBA: Siódme zwycięstwo Starzz

Siódmy mecz w tegorocznym sezonie WNBA wygrała ekipa Utah Starzz. Drużyna z Salt Lake City pokonała na własnym parkiecie Seattle Storm 66:63.

Dla Starzz było to czwarte zwycięstwo z rzędu (to pierwszy taki wypadek w historii klubu), a drużyna z bilansem 7 zwycięstw i 5 porażek zajmuje piąte miejsce (na osiem teamów) w Konferencji Zachodniej.

Najwięcej punktów dla Utah, pod nieobecność największej gwiazdy zespołu Natalie Williams (kontuzja), zdobyła Adrienne Goodson, 23. Małgorzata Dydek przebywała na parkiecie 32 minuty, zdobywając 17 punktów. Środkowa reprezentacji Polski zaliczyła także osiem zbiórek, dwie asysty i cztery bloki. Margo trafiła sześć z ośmiu rzutów z gry i miała dobrą skuteczność z rzutów wolnych (5/6). Właśnie po jednym celnym wolnym centra Utah, jej drużyna objęła w 30. minucie 10-punktowe (najwyższe) prowadzenie w meczu (54:44). Po raz kolejny jednak zawodniczki Starzz nie potrafiły utrzymać przewagi w ostatnich minutach meczu i na 29 sekund przed końcem spotkania prowadziły tylko 65:63. Wynik meczu ustaliła Kate Starbird, wykorzystując jeden z dwóch rzutów wolnych. Szansę na wyrównanie miała jeszcze Kamila Vodickova, ale jej próba okazała się niecelna.

Dowiedz się więcej na temat: Utah | wnba