Włochy i Hiszpania kolejnymi finalistami Euro 2012

Piłkarze Włoch po zwycięstwie nad Słowenią 1-0 zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie C i awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. Kilkadziesiąt minut później awans fetowali Hiszpanie.

Zespół z Półwyspu Apenińskiego zakwalifikował się do Euro 2012 jako drugi z eliminacji, po Niemcach. Jedynego gola w meczu ze Słowenią w 84. minucie zdobył Giampaolo Pazzini.

Awans we wtorek zapewniła sobie również broniąca tytułu Hiszpania po zwycięstwie nad Liechtensteinem 6-0 (3-0).

W piątek z awansu cieszyli się Niemcy. Pewni udziału w turnieju są także gospodarze - Polacy i Ukraińcy.

Grupa C: Włochy - Słowenia 1-0 (0-0)

Bramka: 1-0 Giampaolo Pazzini (85).

Sędzia: Svein Oddvar Moen (Norwegia).

Grupa I: Hiszpania - Liechtenstein 6-0 (3-0)

Bramki: 1-0 Alvaro Negredo (34), 2-0 Alvaro Negredo (37), 3-0 Xavi Hernandez (44), 4-0 Sergio Ramos (52), 5-0 David Villa (60), 6-0 David Villa (79).

Sędzia: Harald Lechner (Austria).