Wisła tak dobrze w Eurolidze jeszcze nie grała

Po raz pierwszy w historii występów w Eurolidze koszykarek zespół Wisły Can Pack ma po czterech kolejkach komplet zwycięstw i jest liderem tabeli grupy B. Krakowianki, które zostały zaproszone w ostatniej chwili po wycofaniu się CSKA Moskwa, w Eurolidze grają od 2004 roku.

W środę brązowe medalistki mistrzostw Polski pokonały u siebie Berettę Familę Schio 83:72 pozbawiając Włoszki miana niepokonanych. Sukces oznacza, że podopieczne hiszpańskiego trenera Jose Hernandeza są bliskie zapewnienia sobie awansu do kolejnej rundy (z grupy wychodzą dalej cztery zespoły). W piątej kolejce Wisła podejmuje chorwacki Gospic Osiguranje.

Reklama

"Udało nam się wygrać cztery dotychczasowe mecze i mam nadzieję, że nie jest to koniec. Grupa jest bardzo wyrównana. Każdy z każdym może wygrać, więc nadal konieczna jest koncentracja i dobra gra" - powiedział prezes Wisły Ludwik Miętta-Mikołajewicz.

Jak podkreślił najważniejszy był pierwszy, wyjazdowy mecz z drużyną Halcon Avenida Salamanka wygrany 65:60.

"To zwycięstwo dodało skrzydeł drużynie. Potem odnieśliśmy kolejne dwa sukcesy z teoretycznie nieco słabszymi zespołami - MiZo Pecsi Pecs (85:78) i ESB Metropole Lille (77:71). Z Berettą udało się wygrać dzięki bardzo dobrej postawie w drugiej połowie. Na specjalne wyróżnienie zasłużyła Marta Fernandez. Poza tym bardzo pomagała nam publiczność, która żywo reagowała na sytuację na parkiecie" - podsumował prezes.

Wisła Can Pack Kraków świetnie radzi sobie w Eurolidze, ale nie bryluje na krajowych boiskach. W rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy doznała trzech porażek i zajmuje piąte miejsce w tabeli.

"W lidze gramy inaczej, także dlatego, że przepisy nakazują, aby jednocześnie były na parkiecie dwie Polki. To niekoniecznie musi osłabiać drużynę, ale zmienia się koncepcja gry. Jestem przekonany, że z meczu na mecz i w polskiej lidze będzie szło nam lepiej" - dodał Miętta-Mikołajewicz.

Zobacz także

Czwarta wygrana Wisły Can-Pack w grupie B Euroligi

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wisła

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama