Wisła Kraków z nowymi koszulkami

W poniedziałkowy wieczór w sali Teatru Bagatela przy ulicy Sarego zaprezentowane zostały stroje Wisły Kraków na sezon 2011/2012.

Po raz pierwszy w nowych koszulkach zawodnicy Wisły wybiegną już w czwartek wieczorem, na pierwsze spotkanie Ligi Europejskiej. "Mamy nadzieję, że już od meczu z Odense nowe stroje, wyprodukowane przez firmę adidas, będą przynosiły szczęście naszej drużynie" - powiedział prezes zarządu Wisły, Bogdan Basałaj.

Reklama

Nowa koszulka Wisły oparta jest na stylistyce historycznych trykotów Białej Gwiazdy, podkreślając jej piękną tradycję i historię. Od teraz wiślacy grać będą, jak za dawnych lat, w strojach z białymi kołnierzykami, zapinanymi z przodu na guziki. Elementem charakterystycznym nowej koszulki Wisły jest wytłoczony herb na plecach, nadający niepowtarzalny charakter nowych strojów. Nowym elementem są również getry z datą powstania klubu - 1906 r.

Chociaż nowa koszulka nawiązuje do historycznych strojów "Białej Gwiazdy", to wykonana jest z najnowszych materiałów. Przy jej produkcji wykorzystano najnowsze technologie stosowane przez Adidas. Pierwsza z nich to Climacool™ - połączenie materiałów kontrolujących przepływ ciepła i wilgoci. W miejscach w których skóra narażona jest na największe nagrzewanie zastosowano tkaninę 3D fabrics, która umożliwia niezbędną wentylację i zapewnia optymalny przepływ powietrza. Drugą technologią jest Formotion™ - innowacyjny sposób projektowania i szycia odzieży, wspomagający naturalne i specyficzne dla danej dyscypliny sportu ruchy ciała. Gwarantuje swobodę ruchów bez ograniczeń.

"Adidas od zawsze związany jest z klubami o wielkich tradycjach i aspiracjach. Nie inaczej jest w Polsce. Wisła od lat jest naszym uznanym partnerem, dlatego cieszymy się na okoliczność prezentacji nowych strojów. Mam nadzieję, że przyczynią się one do efektownej i efektywnej gry zarówno w kraju jak i w Europie" - tłumaczy Krzysztof Łuczakowski z firmy Adidas.

Podczas uroczystej prezentacji, uświetnionej artystycznymi występami znanych kibiców Wisły, nowe stroje jako modele zaprezentowali zawodnicy krakowskiej drużyny. W poniedziałek można było oglądać ich na wybiegu, a już w czwartek w nowych koszulkach zobaczymy ich na boisku. Pierwszą okazją do obejrzenia na żywo jak drużyna Białej Gwiazdy prezentuje się w nowych strojach, będzie mecz Ligi Europejskiej przeciwko drużynie Odense BK. Już teraz zapraszamy na to spotkanie na Reymonta 22.

Nowe koszulki Wisły Kraków będą dostępne w sprzedaży od 13 września w sklepie Wiślacki Świat oraz w sieci sklepów adidas w Krakowie: adidas Concept Store Kraków - ul. Floriańska 14, Go Sport - CH M1, Active - CH Galeria Kaziemierz, Kraksport - Al. Pokoju 32, Fan Sport - CH Zakopianka.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: Kraków

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje