Wioślarstwo: Polacy w repasażach

Agnieszka Tomczak zajęła drugie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym jedynek kobiet i popłynie we wtorkowych repasażach. Polka przegrała bezpośredni awans do półfinału (automatycznie popłyną w nich zwycięzcy biegów) z Rumyaną Neykovą. Bułgarka była szybsza od Tomczak o prawie 8 sekund.

Dwójka bez sternika - Piotr Basta (AZS AWF Gdańsk) i Piotr Bochenek (AZS AWF Warszawa) zajęła w swej serii eliminacyjnej na dystansie 2000 m piąte miejsce i o awans do półfinałów wioślarskich regat walczyć będzie w repasażach. Bezpośrednio kwalifikowały się po trzy najlepsze osady z każdego wyścigu.

Dwójka podwójna- Adam Korol (AZS AWF Gdańsk) i Marek Kolbowicz (AZS Szczecin) zajęła w swojej serii eliminacyjnej na dystansie 2000 m drugie miejsce i o awans do półfinałów wioślarskich regat walczyć będzie w repasażach. Bezpośrednio kwalifikowali się tylko zwycięzcy każdego wyścigu.

Polska czwórka bez sternika zajęła w swojej serii eliminacyjnej na dystansie 2000 m czwarte miejsce i o awans do półfinałów wioślarskich regat walczyć będzie w repasażach.

Polska osada wystąpiła w składzie: Paweł Jarosiński (AZS AWF Warszawa), Rafał Smoliński (AZS UMK Toruń), Arkadiusz Sobkowiak (RTW Bydgostia Kabel) i Artur Rozalski (AZS AWF Gdańsk).

Dowiedz się więcej na temat: azs awf warszawa | tomczak | awans | wioślarstwo | AWF