Wioślarskie MŚ: Skład reprezentacji Polski

46 polskich reprezentantów w 13 osadach rywalizować będzie o medale wioślarskich mistrzostw świata, które w sobotę rozpoczną się w Poznaniu.

Na Torze Regatowym Malta nie zabraknie medalowych osad z Pekinu - złotej czwórki podwójnej oraz srebrnej czwórki bez sternika wagi lekkiej. W składzie tej ostatniej ekipy nastąpiła jedna zmiana - kontuzjowanego Bartłomieja Pawełczaka zastąpił Łukasz Siemion.

Reklama

Skład polskiej reprezentacji na MŚ:

mężczyźni:

jedynka wagi lekkiej - Bartłomiej Leśniak (AZS AWF Kraków)

dwójka podwójna - Michał Słoma (AZS UMK Energa Toruń), Wiktor Chabel (AZS AWF Poznań)

dwójka bez sternika - Łukasz Kardas, Dawid Pacześ (obaj AZS Szczecin)

dwójka podwójna wagi lekkiej - Mariusz Stańczuk (AZS AWF Warszawa), Robert Sycz (Lotto Bydgostia WSG Bank Pocztowy Bydgoszcz)

czwórka podwójna - Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz (obaj AZS Szczecin), Michał Jeliński (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Adam Korol (AZS AWFiS Gdańsk)

czwórka bez sternika - Patryk Brzeziński (AZS AWF Poznań), Krystian Aranowski (Zawisza Bydgoszcz), Michał Szpakowski (AZS UMK Energa Toruń), Piotr Buchalski (PTW Płock)

czwórka bez sternika wagi lekkiej - Łukasz Pawłowski (AZS UMK Energa Toruń), Łukasz Siemion, Miłosz Bernatajtys (obaj Lotto Bydgostia WSG Bank Pocztowy Bydgoszcz), Paweł Rańda (AZS Politechnika Wrocław)

ósemka - Sebastian Kosiorek, Wojciech Gutorski, Mikołaj Burda (wszyscy Lotto Bydgostia WSG Bank Pocztowy Bydgoszcz), Jarosław Godek (AZS AWFiS Gdańsk), Sławomir Kruszkowski (AZS UMK Energa Toruń), Piotr Hojka (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Rafał Hejmej, sternik - Daniel Trojanowski (obaj Zawisza Bydgoszcz)

kobiety:

jedynka - Agata Gramatyka (AZS AWF Warszawa)

dwójka podwójna - Magdalena Fularczyk, Julia Michalska (Tryton Poznań)

dwójka podwójna wagi lekkiej - Magdalena Kemnitz (Posnania RBW Poznań), Agnieszka Renc (WTW Warszawa)

czwórka podwójna wagi lekkiej - Monika Myszk (AZS AWFiS Gdańsk), Natalia Maciukiewicz (Lotto Bydgostia WSG Bank Pocztowy Bydgoszcz), Weronika Deresz (WTW Warszawa), Ilona Mokronowska (Posnania RBW Poznań)

ósemka - Anna Jankowska, Magdalena Korczak (obie Orzeł Wałcz), Marlena Ertman, Kinga Kantorska (obie WTW Włocławek), Zuzanna Trzcińska (Wir Iława), Kornelia Nitzler (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Joanna Leszczyńska, Kamila Soćko (obie WTW Warszawa), sternik - Paulina Górska (Lotto Bydgostia WSG Bank Pocztowy Bydgoszcz).

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: AWFiS Gdańsk | Gorzów | Toruń | umk | Łukasz | lotto | bank | reprezentacja Polski | Warszawa | AWF

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama