Winfried Schaefer kandydatem na trenera PGE GKS Bełchatów

Trwają intensywne poszukiwania pierwszego szkoleniowca PGE GKS Bełchatów. Pracą w tym klubie zainteresowani się m.in. Winfried Schaefer i Zvonimir Soldo.

Do siedziby GKS napływają aplikacje trenerów nie tylko z Polski. Prezes Marcin Szymczyk ma za sobą wiele rozmów z potencjalnymi kandydatami, ale nie wskazuje faworyta.

Reklama

- Pozwolę zostawić to do wiadomości władz klubu - mówi Szymczyk. - Chcemy wybrać rozsądnie, z głową i tak, by szkoleniowiec pasował także do zawodników, którymi dysponujemy. Zgłoszeń jest naprawdę wiele i to bardzo cieszy, bo potwierdza, że PGE GKS Bełchatów pozostaje mocną marką na piłkarskie mapie.

- Mogę potwierdzić m.in. aplikację złożona przez agencję menadżerską reprezentującą znanego niemieckiego trenera Winfrieda Schaefera. Ostatnio pracował on w FK Baku. W marcu 2010 roku był kandydatem do zastąpienia w Wiśle Kraków Macieja Skorży. Ostatecznie władze klubu zdecydowały się na Haneryka Kasperczaka.

Poza "Białym Lwem" zainteresowany prowadzeniem naszej drużyny jest m.in. były gwiazdor VfB Stuttgart Zvonimir Soldo.

- Nie mogę odpowiedzieć na pytanie, czy preferujemy polskiego czy zagranicznego szkoleniowca. Poszukujemy człowieka, który osiągnie z GKS sukces na miarę naszych oczekiwań. Wszystko powinno się rozstrzygnąć w przeciągu najbliższych kilku dni - kończy sternik bełchatowskiego klubu.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: PGE GKS Bełchatów | Ekstraklasa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama