Wierietielny zadowolony z formy Justyny Kowalczyk

Z formy Justyny Kowalczyk zadowolony jest jej trener Aleksander Wierietielny. W czwartek mistrzyni olimpijska rozpoczęła kolejny etap przygotowań do sezonu. Po dłuższej przerwie biegała na nartach po śniegu, tym razem na lodowcu Dachstein w Alpach Austriackich.

- Do Ramsau przyjechaliśmy wprawdzie w niedzielę wieczorem, ale dopiero w czwartek, oficjalnie rozpoczęliśmy zgrupowanie. Rano był rozruch, potem trzygodzinny bieg na nartach, po południu Justyna wsiadła na rower i jechała do góry. Z jej formy i kondycji, na tym etapie, jestem bardzo zadowolony. Jak na razie realizujemy wszystko, co sobie założyliśmy - poinformował szkoleniowiec dwukrotnej mistrzyni świata z Liberca 2009.

Reklama

Wierietielny podkreślił, że warunki pogodowe są wymarzone. - Słońce przykrywały dziś niewielkie chmury, a przez najbliższe dni ma świecić w pełni. Na dole jest ciepło, temperatura 18 stopni, a na górze blisko zera. Świeżego śniegu było niewiele, ale na nasze potrzeby skruszyliśmy lód ratrakiem.

Absolwentce AWF Katowice, zawodniczce miejscowego klubu AZS AWF, towarzyszą jeszcze cztery osoby: asystent trenera Rafał Węgrzyn, serwismeni Mateusz Nuciak i Estończyk Are Mets oraz fizjoterapeuta Jan Wacholski, który jest nową osobą w sztabie zdobywczyni trzech medali olimpijskich igrzysk w Vancouver (złoty, srebrny i brązowy).

- Wieczorem mieliśmy spotkanie, ot, takie organizacyjne, uzgodniliśmy plan na najbliższe dni. Dla pani Justyny to zgrupowanie ma charakter wprowadzający w sezon. Warunki nie są oczywiście typowo zimowe, powiedziałbym dość trudne, bo podłoże jest twarde, śnieg zmrożony, ale inaczej nie może być o tej porze roku na lodowcu na wysokości 2700 m. Przygotowaliśmy pętlę o długości 10 km - dodał Węgrzyn.

W Ramsau Kowalczyk i jej ekipa będą do 19 października. Natomiast pozostałe dni do końca miesiąca spędzą w Maso Corto, alpejskiej wiosce we włoskim Tyrolu Południowym.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: mistrzyni | Ramsau | Justyna | Kowalczyk

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje