White Sox na tronie w MLB!

Po raz pierwszy od 1917(!) roku White Sox są na mistrzowskim tronie! Drużyna z Chicago pokonała Houston Astros 1:0 w meczu numer 4 World Series 2005 i wygrała w wielkim finale Major League Baseball 4-0.

Najbardziej wartościowym graczem całej serii finałowej (World Series Most Valuable Player) został Jermaine Dye.

- Jest dla mnie czymś wyjątkowym bycie MVP w takiej grupie graczy. Kilku innych chłopaków mogło otrzymać to wyróżnienie - powiedział Dye, który został pozyskany przez ekipę z Chicago ostatniej zimy. - Pracowaliśmy bardzo ciężko, by zrobić wszystko co się da na drodze do zwycięstwa.

W obecności 42 936 widzów w Minute Maid Park zespół z Chicago nie tylko zdobył swój trzeci tytuł, ale także zakończył jedną z najdłuższych przerw w sięganiu po to trofeum. Dłużej na mistrzowskim tronie nie buli tylko lokalni rywale White Sox - Cubs, których kibice czekają już 97 lat...

Wygrywając mecz numer 4, ekipa z "Wietrznego Miasta" zakończyła "postseason" z bilansem 11-1, notując także ósme z rzędu zwycięstwo w playoffs.