Weryfikacja wyniku meczu KM Ostrów - GTŻ Grudziądz

Sędzia Maciej Spychała zweryfikował wynik meczu pierwszej ligi żużla o miejsca 7-8 pomiędzy KM Ostrów Wlkp. a GTŻ Grudziądz. Ostrowianie wygrali na torze 48:45, ale arbiter anulował sześć punktów zdobytych przez jeżdżącego w barwach GTŻ Australijczyka Rory Schleina. Ostateczny rezultat to 48:39 dla gospodarzy.

Powodem decyzji arbitra był błąd Schleina, który jeden ze swoich motocykli zgłoszonych do zawodów pozostawił poza parkingiem. Zgodnie z regulaminem wszystkie motory zgłaszane do meczu muszą przez cały czas jego trwania przebywać w ściśle określonej strefie. Po zakończeniu spotkania ostrowianie złożyli protest, który został uznany przez sędziego Spychałę, mimo że Schlein w ogóle nie startował na tym feralnym motocyklu. Żużlowiec zdobył sześć punktów, które zostały odpisane od zdobyczy całego zespołu.

Reklama

Stawką spotkania pomiędzy KM a GTŻ jest utrzymanie się w pierwszej lidze. Za tydzień w rewanżu żużlowcy z Grudziądza zamiast trzech punktów, będą musieli odrobić dziewięć. Zwycięzca dwumeczu będzie jeszcze rywalizował o miejsce w pierwszej lidze z wicemistrzem drugiej ligi, a przegrany zostanie automatycznie zdegradowany.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: weryfikacja | ostrów | Grudziądz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje