Węgiel z Resovią na początek

Im dalej w las, tym trudniej cokolwiek przewidzieć. I tak też jest w przypadku PlusLigi. Nie ma bodajże kolejki, która w pewien sposób nie zaskoczyłaby wszystkich sympatyków siatkówki. Na tym właśnie polega piękno tego sportu. VIII kolejkę rozpocznie spotkanie Jastrzębskiego Węgla z Resovią Rzeszów, natomiast dzień później niepokonana ZAKSA zmierzy się na wyjeździe z AZS Olsztyn.

KS Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów

Reklama

Piątek, 05.12.2008, godz. 18:00

Hala Sportowa w Szerokiej

To będzie mocne otwarcie kolejki, gdyż zmierzą się ze sobą drużyny, które w ligowej tabeli depczą sobie po piętach. Dlatego też warto nastawić się na wyrównany i niezwykle zacięty pojedynek. Zarówno zawodnicy z Jastrzębia, jak i Rzeszowa wygrali swoje spotkania w zeszłym tygodniu. Jednakże tym razem trudniejsze zadanie wydają się mieć podopieczni Lubomira Travicy - hala w Jastrzębiu-Szerokiej to wyjątkowo niewdzięczny obiekt dla rywali. Rzeszowianie stoją przed kolejnym pojedynkiem z rywalami z górnej półki, z zespołami klasyfikowanymi niżej radzili sobie bez większych problemów. Zawodnicy Roberto Santilliego w tym sezonie doznali dwóch porażek, za to mogą poszczycić się zwycięstwem nad bełchatowską Skrą.

AZS UWM Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Sobota, 06.12.2008, godz. 14:45

Hala Sportowa Urania

Spotkanie zapowiada się równie interesująco co potyczka inaugurująca kolejkę. Kędzierzynianie są, jak dotąd, jedyną niepokonaną drużyną w stawce PlusLigi. Niewątpliwie są oni największą niespodzianką sezonu. Wyrazy uznania należą się przede wszystkim trenerowi Krzysztofowi Stelmachowi, który wszak debiutuje w roli szkoleniowca. Również na pochwały zasługuje trener Mariusz Sordyl, który nie opuścił tonącego statku, a teraz udowadnia, że była to słuszna decyzja. Co więcej, drużyna pod jego wodzą radzi sobie wyjątkowo dobrze. Tak więc w pojedynku dwóch niespodzianek wydarzyć się może niemalże wszystko, a emocje są gwarantowane.

Trefl Gdańsk - JW Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska

Sobota, 06.12.2008, godz. 17:00

Hala Sportowa AWFiS

Zajmująca obecnie 6. miejsce w tabeli PlusLigi Politechnika Warszawska, zaskakuje i to bardzo. Drużyna, która ma jeden z najmłodszych składów w lidze, na boisku tego nie okazuje. Co więcej, trudno uwierzyć, że warszawianie w zeszłym sezonie walczyli o utrzymanie się. "Inżynierowie" ruszają na podbój Gdańska i kto wie, czy nie pokuszą się o mikołajkowy prezent dla swoich kibiców? Siatkarze Trefla póki co, z pewnością nie mogą zaliczyć sezonu do udanych. Wiedzie im się wyjątkowo marnie, jeśli spojrzy się na skład drużyny. Gdańszczanie są przykładem na to, że indywidualności nie są w stanie niczego zwojować, a bez kolektywu nie ma efektów.

Domex Tytan AZS Częstochowa - Delecta Bydgoszcz

Sobota, 06.12.2008, godz. 17:00

Hala Sportowa Polonia

"Wspaniała" Delecta przyjeżdża pod Jasną Górę, aby znów zaskoczyć. W zeszłym sezonie pobyt w Częstochowie był dla bydgoszczan bardzo udany, gdyż zwycięski. W spotkaniu z mistrzem Polski podopieczni Waldemara Wspaniałego postawili trudne warunki gry, pokazując przy tym zgoła odmienne oblicze od początkowych spotkań. Akademicy natomiast w tym sezonie grają naprawdę nieobliczalnie. Nie wiadomo czego można się spodziewać po najmłodszej wiekowo drużynie w lidze. Po raz kolejny AZS postawił na młodzież, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Powrót do korzeni wypada zdecydowanie lepiej, niż można się było tego spodziewać przed sezonem.

PGE Skra Bełchatów - Jadar Radom

Sobota, 06.12.2008, godz. 17:00

Hala Sportowa Energia

W ubiegłym tygodniu głośno było na temat sytuacji w radomskim Jadarze. Potencjał - jest, dobrzy zawodnicy - są, trener potrafiący robić "coś z niczego" - jest. Tylko wyników nie ma. Radomianie wygrali do tej pory jeden mecz i zamykają ligową stawkę. Dlatego też przed spotkaniem z ekipą aktualnego mistrza Polski, Skry Bełchatów, nie zanosi się na zmianę takiego stanu rzeczy. Tym bardziej, że kontuzjowani do tej pory zawodnicy "Energetycznych" powracają do zdrowia.

Kinga Popiołek

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kolejka | ZAKSA Kędzierzyn Koźle | Olsztyn | Rzeszów | zawodnicy | sportowa | hala | węgiel | węgiel

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje