"Wasyl" grał i zarobił kartkę

Anderlecht Bruksela objął w piątek pozycję lidera belgijskiej Jupiler Pro League, choć być może tylko do niedzieli. Zespół ze Stadionu Constanta Vanden Stocka z Marcinem Wasilewskim w składzie ograł na wyjeździe 2:0 FCV Dender w meczu 14. kolejki. Reprezentant Polski zgodnie z tradycją przebywał na boisku 90 minut i zarobił żółtą kartkę,

Pierwsza bramka dla "Fiołków" padła w 5. minucie. Strzelił ją Guillaume Gillet, wykorzystując dokładne podanie czeskiego pomocnika Jana Polaka. 5 minut po przerwie Anderlecht podwyższył prowadzenie. Nicolas Frutos posłał piłkę do siatki i to w dużej mierze dzięki zagraniu rodaka oraz partnera w ataku Matiasa Suareza.

"Fiołki" pozostaną z 29 punktami na pierwszej lokacie, jeśli punkty stracą dotychczas wyprzedzający je Standard Liege oraz Club Brugge.

FCV Dender - Anderlecht Bruksela 0:2 (0:1)

0:1 Gillet 5. min

0:2 Frutos 51. min