Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie podsumowało 133. sezon

Mistrz Europy w ósemce Marcin Brzeziński został uznany najlepszym w tym roku zawodnikiem Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, które na swej przystani przy ul. Zaruskiego podsumowało 133. sezon sportowo-turystyczny.

- Do WTW przyszedłem w 1997 roku. Trenuję na Wiśle, ale zajęcia na rzece nie należą do łatwych. W czasie wiosłowania, poza wysiłkiem fizycznym, potrzebna jest jeszcze duża koncentracja i skupienie, żeby nie trafić na mocny nurt albo mieliznę - powiedział Brzeziński, który razem z kolegami z osady wywalczył w mistrzostwach świata w Bledzie kwalifikację olimpijską.

Reklama

Jak podkreślił, WTW jest mocnym i liczącym się klubem w tej dyscyplinie w kraju. Regularnie plasuje się w czołówce drużynowych mistrzostw Polski.

- Wyniki sportowe sezonu WTW pokazują, że zawodniczki, zawodnicy i trenerzy dotrzymują kroku najlepszym w kraju i poza jego granicami. O wielkim postępie można mówić w przypadku Sylwii Lewandowskiej, która w czwórce podwójnej zdobyła wicemistrzostwo Europy - zaznaczył prezes Warszawsko-Mazowieckiej Federacji Sportu Robert Pietrzak.

Podczas uroczystego zakończenia sezonu odbył się chrzest łodzi, które zostały nazwane "Andrzej Dębczyński", "Jerzy Trojanowski" i "Jan Hawrylewicz".

Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie jest najstarszą organizacją sportową w Polsce, założoną w 1878 roku.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Marcin Brzeziński

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje