Walka XXI wieku przeszła do historii

Co prawda walka o mistrzostwo świata wagi ciężkiej pomiędzy Tomaszem Adamkiem, a Witalijem Kliczko jeszcze się nie odbyła, ale już zdążyła przejść do historii. To może być największe i najbardziej efektowne wydarzenie w historii polskiego sportu. Walka XXI wieku bije wszelkie rekordy zainteresowania.

Reklama

We Wrocławiu rozpoczęło się wielkie odliczanie. 42 tysiące biletów zostało sprzedanych w rekordowo krótkim czasie. To sprawia, że będzie to jedna z najbardziej medialnych gal bokserskich w Europie.

- Na dziesięć miesięcy przed rozgrywkami Mistrzostw Europy możemy pokazać Europie i reszcie świata, kim jesteśmy. Wrocław pojawił się na światowej mapie najważniejszych imprez - słusznie podkreślił Rafał Dutkiewicz.

Prezydent Wrocławia zdaje sobie sprawę, że walka o mistrzostwo świata wagi ciężkiej to niezwykle cenna promocja dla miasta. W ponad 130 krajach fani boksu będą mogli emocjonować się wydarzeniami, które będą miały miejsce w stolicy Śląska.

- Organizując tak prestiżowe wydarzenie jak walka Kliczki z Adamkiem Wrocław udowadnia, że ze względu na swą świetną lokalizację jest zdecydowanym faworytem dla organizacji imprez sportowych i rozrywkowych. To Inwestycja w stadion była najlepszą decyzją miasta. Mieszkańcy na Dolnym Śląsku będą mieli z niego dużo pożytku - zaznaczył Michael Brill, dyrektor zarządzający firmą, która jest operatorem stadionu.

Walka XXI wieku to jedno z trzech planowanych wydarzeń inaugurujących otwarcie nowoczesnego obiektu.

Dowiedz się więcej na temat: wydarzenie | boks | Tomasz Adamek | Witalij Kliczko | Rafał Dutkiewicz | Wrocław

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje