Walka Kliczko - Sosnowski w Canal Plus

Canal Plus pozyskał wyłączne prawa telewizyjne do walki bokserskiej Witalij Kliczko - Albert Sosnowski. Stawką pojedynku jest tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Transmisja z Gelsenkirchen już w najbliższą sobotę, 29 maja, od godz. 21:15.

- Canal Plus stawia na sport z najwyższej półki. Pozyskując prawa do głośnych walk kierujemy się wyłącznie ich klasą sportową. Polscy zawodnicy nieczęsto stają do rywalizacji o prestiżowy pas wagi ciężkiej, dlatego bardzo się cieszę, że to widzowie Canal Plus zobaczą transmisję pojedynku Witalija Kliczki z naszym rodakiem Albertem "Dragonem" Sosnowskim. Wspólnie możemy się szykować na wspaniałe emocje - powiedział Jacek Okieńczyc, dyrektor ds. sportu Canal Plus.

Reklama

Relacja z gali odbywającej się na pięknym stadionie Arena auf Schalke w Gelsenkirchen rozpocznie się w Canal Plus Sport w sobotę, 29 maja o godz. 21:15. Walka wieczoru planowana jest około godz. 23:00. Na galę wybierają się tysiące kibiców z Polski.

Dla Witalija Kliczki, pięściarskiej legendy, będzie to już 42 pojedynek na zawodowym ringu i zarazem czwarty w obronie pasa mistrzowskiego WBC odzyskanego w 2008 roku. Jak dotąd wygrał 39 walk, z czego aż 37 przed czasem. Dla Polaka, Alberta "Dragona" Sosnowskiego, byłego mistrza świata WBF, będzie to wyjątkowa okazja zmierzenia się o pas mistrzowski tak prestiżowej federacji. W swych dotychczasowych 48 walkach Polak wygrał 45 razy. Ma na swoim koncie również 2 porażki i 1 remis.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: WBC | sport | Kliczko | plus

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje