Walcott: Nie damy sobie wydrzeć awansu

Skrzydłowy Arsenalu Londyn, Theo Walcott powiedział, że "Kanonierzy" nie dopuszczą do tego, by na Camp Nou w Barcelonie roztrwonić dorobek z pierwszego, wygranego 2-1 meczu 1/8 finału LM.

W środowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Arsenal Londyn odrobił stratę jednej bramki i po znakomitej końcówce meczu pokonał FC Barcelonę 2-1. Jeden z najlepszych piłkarzy "Kanonierów", Theo Walcott przyznał, że drżał o wynik do samego końca.

Reklama

"Barcelona udzieliła nam naprawdę cennej lekcji" - powiedział Walcott. "Momentami mieliśmy problem, by zbliżyć się do naszych rywali, którzy świetnie operowali piłką. Barcelona częściej miała inicjatywę, ale nie potrafiła stworzyć tak wielu szans, jak zwykle w swoich meczach".

"Najważniejsze, że przed meczem na Camp Nou wciąż jesteśmy w grze, nie jedziemy tam tylko po to, by zwiedzić stadion. To będzie wspaniałe spotkanie dla wszystkich kibiców, bo obie drużyny mają ogromne szanse na zwycięstwo" - dodał skrzydłowy Arsenalu.

Zdaniem Walcotta, mecz na Camp Nou będzie obfitował w emocje i zwroty akcji.

"Nie możemy nosić głów w chmurach. Mamy przed sobą mnóstwo pracy i powinniśmy jak najszybciej zapomnieć o tym, jak doskonały wynik udało nam się osiągnąć na naszym stadionie" - powiedział.

"Wiemy, jak trudno będzie wygrać na ich stadionie, przed ich kibicami. Nie chcemy powtórzyć błędów z poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, kiedy przegraliśmy na Camp Nou aż 1-4" - mówił Walcott.

Skrzydłowy Arsenalu sprawiał obrońcom Barcelony sporo problemów swoimi indywidualnymi akcjami, ale kilka razy koledzy z drużyny Anglika nie nadążali za jego zamiarami.

"Bycie częścią drużyny, która pokonała najlepszy zespół świata, to coś wielkiego" - powiedział piłkarz Arsenalu. "To był bardzo otwarty mecz, wymiana ciosów. Sądzę, że obie drużyny zagrały w swoim najlepszym stylu i jestem dumny, że mogłem zagrać w tak wielkim spotkaniu" - zakończył Theo Walcott.

Dowiedz się więcej na temat: Arsenal Londyn | Liga Mistrzów | FC Barcelona | Camp Nou | Theo Walcott

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje