Wach 29 lipca zmierzy się z McBride'em

Boksujący na co dzień w USA polski pięściarz Mariusz Wach 29 lipca zmierzy się z byłym rywalem Tomasza Adamka - Kevinem McBride'em.

Nazywany przez swoich fanów "Kolosem z Clones" Kevin McBride (35-9-1, 29 KO) zamierza chyba zostać etatowym przeciwnikiem polskich pięściarzy. Po laniu z rąk Tomasza Adamka, z którym przegrał wszystkie rundy podczas ich kwietniowej walki, teraz wyjdzie ponownie do ringu 29 lipca, by zmierzyć się na dystansie 10 rund z... promowanym przez Global Boxing, pochodzącym z Krakowa Mariuszem Wachem (24-0, 12 KO).

Reklama

W ostatnim czasie polski pięściarz boksujący na co dzień w USA coraz śmielej poczyna sobie w wadze ciężkiej. O rosnącej pozycji Wacha w najbardziej prestiżowej kategorii wagowej świadczy choćby fakt, że przez kilka dni sparował z nim ostatnio ceniony rosyjski pięściarz, mistrz olimpijski Aleksander Powietkin.

"Te sparingi dużo mi dały i myślę, że coś wyciągnął z nich dla siebie także Powietkin" - mówił niedawno Wach. "Polski Olbrzym" będzie miał okazję pokazać, czego nauczył się w sparingach z Powietkinem już 29 lipca w starciu z McBride'em. Gala współorganizowana będzie przez federację Global Boxing.

Na tej samej gali wystąpi również promowany przez 12KP Artur Szpilka (5-0, 3 KO), który już w sobotę powróci do ringu po długiej przerwie spowodowanej pobytem w więzieniu. Jego rywal nie jest jeszcze znany.

Dowiedz się więcej na temat: USA | boks | Mariusz Wach | Tomasz Adamek | Kevin McBride

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama