W czerwcu Wisła podziękuje Adamowi Małyszowi

W czerwcu mieszkańcy Wisły podziękują swojemu krajanowi Adamowi Małyszowi za usłaną sukcesami karierę.

Burmistrz miasta Jan Poloczek powiedział w środę, że rozpoczęły się już przygotowania do specjalnej imprezy, którą zaplanowano na sobotę 18 czerwca.

Reklama

Burmistrz nie wykluczył, że potrwa ona dwa dni. - Jesteśmy na starcie przygotowań. Wszystko się dopiero klaruje. Pierwsze szczegóły będą znane co najmniej za dwa tygodnie - powiedział.

Samorządowiec dodał, że zaproszenia do udziału w imprezie otrzymają przyjaciele byłego skoczka - jak się wyraził Jan Poloczek - z różnych branż. - Nie tylko sportowcy, ale i artyści, jak choćby bracia Golcowie - dodał. Prawdopodobny jest udział prezydentów - obecnego Bronisława Komorowskiego i byłego Aleksandra Kwaśniewskiego, o ile obaj politycy będą dysponowali czasem.

Adam Małysz oficjalnie zakończył karierę sportową 26 marca w Zakopanem. Wówczas, na Wielkiej Krokwi, oddał ostatni skok. W dorobku zawodnika znalazły się między innymi: cztery medale olimpijskie, cztery tytuły mistrza świata, cztery "Kryształowe Kule" triumfatora Pucharu Świata, trzy tytuły zwycięzcy Letniej Grand Prix. Na najwyższym stopniu podium zawodów PŚ stawał 39 razy.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje