Vuelta Espana: Zinczenko wygrał czternasty etap

28-letni Rosjanin Andrej Zinczenko z grupy La-Pecol wygrał 14. etap kolarskiego wyścigu Velta Espana, prowadzący z Santander do Lagos de Covadonga o długości 146 km. Nowym liderem został Hiszpan Roberto Heras (Kelme), który o sekundę wyprzedza swojego rodaka, Angelo Casero z grupy Festina.

Zinczenko samotnie przekroczył linię mety. Zajmował on po trzynastu etapach 34. miejsce (strata ponad 26 minut). Blisko minutę po nim przyjechał Mołdawianin Igor Pugacci z grupy Saeco. Tuż za Pugaccim finiszował wicelider Heras (Kelme).

Jako 12. na mecie w Lagos de Covadonga, ze stratą 2.15 do Zinczenki, zameldował się dotychczasowy przodownik - Casero, co oznaczało, że stracił - na rzecz Herasa - żółtą koszulkę lidera. Po 13. etapach Casero miał przewagę 1.15 nad Herasem, ale na niedzielnej próbie stracił 1.16. W poniedziałek odbędzie się piętnasty etap, z Cangas de Onis do Gijon o długości 164 km.

Tomasz Brożyna zajął na etapie 50. miejsce. Polak stracił do zwycięzcy etapu, Rosjanina Andreja Zinczenki, 8.08. W klasyfikacji generalnej Brożyna awansował z 71. na 65. miejsce. Do nowego lidera traci 1:03.35.