Vuelta a Espana: Czasówka dla ekipy Leopard

Kolarze grupy Leopard-Trek wygrali w sobotę pierwszy etap 66. wyścigu Vuelta a Espana - jazdę drużynową na czas na dystansie 13,5 km na trasie wokół Benidorm. Liderem został Duńczyk Jakob Fuglsang.

Zwycięzcy uzyskali wynik 16.30. Drugie miejsce zajęła ekipa Liquigas - strata 5 s, a trzecie HTC - 10 s.

Fuglsang jako pierwszy zawodnik w ekipie Loepard-Trek minął linię mety i w niedzielę wystartuje do drugiego etapu z La Nucii do Playas de Orihuela o długości 174 km w koszulce lidera.

Kolarze mają w sumie do przejechania 21 etapów; tegoroczna Vuelta zakończy się 11 września w Madrycie.

Startuje czterech Polaków: Przemysław Niemiec (Lampre), Rafał Majka, Jarosław Marycz (obaj Saxo Bank) oraz Michał Gołaś (Vacansoleil).