Van der Sar bliski zakończenia kariery

Edvin van der Sar prawdopodobnie po obecnym sezonie zakończy karierę sportową. Decyzję Holendra, który 29 października skończy 40 lat, ujawnił odpowiadający za szkolenie bramkarzy w Manchesterze United Eric Steele.

- Edvin dużo ostatnio myślał o swojej przyszłości. Jest gotowy do zakończenia kariery, powoli oswaja się z tą myślą i uważa, że w lecie będzie dobry moment. Ma jeszcze tylko jedno marzenie - zdobyć Puchar Anglii. Tego trofeum brakuje mu w bogatej kolekcji - powiedział o van der Sarze Steele.

Reklama

Jak wyjaśnił, holenderski bramkarz ma poinformować szkoleniowców Czerwonych Diabłów o swojej ostatecznej decyzji do końca roku. - Wtedy zaczniemy się zastanawiać nad obsadą tej pozycji na przyszły sezon - wyjaśnił.

Steele uważa, że sportowych powodów do zakończenia kariery przez van der Sara nie ma. - Ciągle jest w wysokiej formie. To stuprocentowy zawodowiec, a ponadto bardzo inteligentny, rozsądny człowiek. Nie ma żadnych powodów, by nie bronił bramki Manchesteru United, a jego doświadczenie jest dla zespołu wręcz bezcenne - zauważył.

Jednym ze zmienników i kandydatów na następcę Holendra, który trafił na Old Trafford w 2005 roku, jest Tomasz Kuszczak.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: united | van der sar

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje