Valencia sprzedaje Villę i Silvę, aby pokryć długi

Na kilka miesięcy przed otwarciem okienka transferowego czołowe kluby Anglii i Hiszpanii gromadzą fundusze, aby latem przedstawić ofertę zakupu piłkarzy Valencii. Pogrążone w długach "Nietoperze" w końcu zdecydowały, że sprzedadzą Davida Villę i Davida Silvę. Cena za ten duet to 50 milionów funtów - informuje "Daily Mail".

Czołowymi piłkarzami Valencii od dawna interesują się największe kluby Europy. Łączono ich już z transferem do Manchesteru United, Manchesteru City, Chelsea, Barcelony i Realu Madryt. Do tej pory jednak działacze "Los Che" odmawiali każdemu potencjalnemu kontrahentowi, gdyż nie chciała się pozbywać największych gwiazd Estadio Mestalla.

Reklama

Teraz jednak, w obliczu piętrzących się długów, konieczne będzie jak najszybsze zgromadzenie dużych pieniędzy. Jedynym ratunkiem jest sprzedaż gwiazd.

Z duetu Villa - Silva większym wzięciem cieszy się ten pierwszy. Czołowy strzelec Primera Division to pożądany towar. Cena za samego "El Guaje" może wynieść nawet 40 milionów funtów. Jak donosi "The Sun", najbliższe pozyskania Hiszpana są Chelsea i Man City.

"Na razie w mojej głowie jest Valencia i mundial w RPA. Po mistrzostwach świata zdecyduję, co jest dla mnie najlepsze. Ale decyzja nie będzie bazować wyłącznie na pieniądzach" - przyznał David Villa.

Z kolei Davidovi Silvie bliżej jest do któregoś z hiszpańskich potentatów: Realu Madryt, bądź Barcelony.

PRÓBKA MOŻLIWOŚCI GWIAZD VALENCII:

DAVID VILLA:

DAVID SILVA:

Dowiedz się więcej na temat: David Silva | kluby | Valencia CF

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama