Utrudnienia w ruchu w dniu walki Adamka z Kliczką

Na duże utrudnienia w ruchu muszą się przygotować kierowcy, którzy w sobotę będą chcieli przejechać ulicami wokół stadionu piłkarskiego, gdzie Tomasz Adamek zmierzy się z Witalijem Kliczką o tytuł bokserskiego mistrza świata wagi ciężkiej organizacji WBC.

Jak poinformowała Anna Bytońska z biura prasowego wrocławskiego Urzędu Miejskiego, na czas walki wyłączone z ruchu będą ul. Pilczycka na odcinku od ul. Kozanowskiej do ul. Śląskiej, ul. Królewiecka na całej długości, ul. Lotnicza na odcinku od ul. Bajana do ul. Kosmonautów oraz ul. Kosmonautów od ul. Lotniczej do ul. Kamiennogórskiej.

Reklama

- Wjechać w obszar wyłączony z ruchu będą mogły jedynie osoby posiadające przepustki, bilety VIP na walkę, bilety na imprezę w przypadku przewozu grup zorganizowanych autokarami i osób niepełnosprawnych oraz mieszkańcy - mówiła Bytońska.

Specjalnie na czas walki uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe. Tramwaje dowożące kibiców na walkę E1 Rynek - Pilczyce oraz E2 Mosty Mieszczańskie - Pilczyce będą kursowały co 10 minut w godzinach od 16.00 do 19.30. Linia autobusowa S1 Rynek - Stadion będzie obsługiwana przez autobusy przegubowe, które będą kursowały co 5 minut w tych samych godzinach.

Dla osób dojeżdżających tramwajami dojście do stadionu wyznaczono od strony ul. Lotniczej, a dla pasażerów autobusów od strony ul. Królewieckiej.

Po zakończeniu walki kursowały będą: linia tramwajowa E1 Pilczyce - Rynek, co półtorej minuty oraz linia autobusowa S1 Stadion - Rynek, co dwie minuty. Wydłużone zostanie także kursowanie linii tramwajowej nr 10.

Walka Adamka z Kliczką ma uświetnić otwarcie wrocławskiej areny budowanej na piłkarskie mistrzostwa Europy w przyszłym roku. Będzie to pierwszy pojedynek o mistrzostwo wagi ciężkiej organizowany w Polsce. Relacja zostanie przekazana do ponad 110 krajów przez takie stacje telewizyjne, jak HBO (USA), czy RTL (Niemcy). Na walkę sprzedane zostały już niemal wszystkie bilety, więc na wrocławskim stadionie pojawi się około 40 tysięcy osób.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Adamek | utrudnienia w ruchu | Witalij Kliczko

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje