Utrudnienia w ruchu przed piłkarskim meczem Polska - Niemcy

Przed piłkarskim meczem Polska - Niemcy, który we wtorek o godz. 20.45 rozpocznie się na PGE Arenie Gdańsk, spodziewać się można paraliżu komunikacyjnego części miasta. W Gdańsku zamkniętych zostanie dla ruchu kilka ważnych ulic położonych w okolicy stadionu.

Poruszanie się samochodem po Gdańsku, ze względu na liczne remonty i rozbudowę układu komunikacyjnego, na co dzień nie należy do zbyt komfortowych, jednak w dniu meczu kierowców czekają dodatkowe utrudnienia.

Reklama

Od godziny 16.30 zamknięte zostaną ulice Uczniowska i Marynarki Polskiej, natomiast godzinę później wstrzymany będzie ruch m.in. na Jana z Kolna, Kochanowskiego, Kościuszki, Gdańskiej i Letnickiej. Z kolei już od godziny 9 swoje samochody można zostawiać na parkingach utworzonych przed meczem w ciągu ulic Hallera, Marynarki Polskiej oraz na Placu Zebrań Ludowych.

Ze względu na remont torowiska na Węźle Kliniczna nie ma możliwości dojazdu tramwajem bezpośrednio na stadion. Na PGE Arenę Gdańsk z różnych miejsc Gdańska najlepiej dotrzeć pieszo. W godzinach 8-16 autobusy 210 będą odjeżdżały z lotniska w Gdańsku Rębiechowie co pół godziny. Z kolei w godzinach 17-20 zostanie podwojona częstotliwość kursowania linii tramwajowych numer 2, 3, 5, 6 i 9.

Po spotkaniu przewidziano dodatkowe kursy autobusów i tramwajów - z przystanku Opera będą odjeżdżały tramwaje linii 2,3 i 6. Z kolei autobusy - 118 spod Dworca Głównego do Ujeściska przez Chełm, 129 z Wrzeszcza PKP do Migowa, 148 z Nowego Portu do Żabianki SKM przez Brzeźno i Przymorze, 154 spod Dworca Gł. do Oruni Górnej, 295 spod Dworca Gł. przez Armii Krajowej i z zajazdem na pętlę tramwajową "Chełm Witosa" do Zakoniczyna przez Łostowice, 367 do Fabrycznej przez Siedlce-Kiełpino Górne oraz 384 do Migowa przez Suchanino.

Nad sprawnym i bezpiecznych przebiegiem meczu Polska - Niemcy czuwać będzie w Gdańsku 1600 policjantów.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje