Uniwersjada - medale strzelców i oszczepnika

Trzy kolejne medale XXVI Uniwersjady w chińskim Shenzhen (Szenczen) zdobyli w piątek Polacy i w sumie mają ich 15. Jakub Trzebiński wywalczył srebro w strzelaniu do rzutków, a drużyna brąz. W konkursie rzutu oszczepem Igor Janik zajął trzecie miejsce (79,65 m).

Trzebiński (Zawisza Bydgoszcz) wynikiem 144 pkt. ustąpił jedynie Włochowi Marco Panizzy (146 pkt.), choć w eliminacjach uzyskał ten sam co on rezultat. W finale student Bydgoskiej Szkoły Wyższej wyprzedził po dogrywce innego Włocha, Sione Prosperiego, a zespół tego kraju zdobył złoty medal. Srebrny przypadł Chińczykom, natomiast brązowy Polakom, choć pozostali zawodnicy zajęli w eliminacjach odległe lokaty. Piotr Kowalczyk (Diana Poznań/AWF Wrocław) był trzynasty (117 pkt.), zaś Łukasz Szum (Legia/Uniwersytet Warszawski) trzydziesty 30. (100 pkt.).

Reklama

Janik (AZS AWFiS Gdańsk) w swym piątym starcie na Uniwersjadzie skompletował wszystkie kolory medali: złoty w 2003, srebrny w 2007 i teraz brązowy. Poza tym był czwarty w 2009 i piąty w 2005 roku. Na ósmej pozycji uplasował się Łukasz Grzeszczuk (AZS AWF Warszawa/WP SWTWP) - 75,65.

W skoku o tyczce jego klubowa koleżanka Joanna Piwowarska uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie (4,35), który dał tylko piąte miejsce. Zwyciężyła Rosjanka Aleksandra Kiriaszowa - 4,65.

Po raz pierwszy do programu Uniwersjady wprowadzone zostało podnoszenie ciężarów. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, a Polacy nie zdołali stanąć na podium. Najbliżej niego była Anna Leśniewska (Mazovia Ciechanów/Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie), która w kategorii do 63 kg zajęła czwarte miejsce.

Polska ekipa ma w dorobku 15 medali (4-4-7) i zajmuje 11. lokatę w tej klasyfikacji. Prowadzą Chiny z największą liczbą krążków - 77 (39-18-20) przed Rosją - 74 (24-24-26) i Japonią - 66 (17-21-28).

Medale XXVI Letniej Uniwersjady zdobyte dotychczas przez Polaków:

złote

Żaneta Glanc (AZS Poznań/WSNHiD Poznań) - dysk

Paweł Fajdek (Agros Zamość/ WSEwS Warszawa) - młot

Zuzanna Pawlikowska (AZS AWFiS Gdańsk) - judo

Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza),

Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów/WSS w Łodzi) - siatkówka plażowa

srebrne

Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn/AWF Warszawa) - judo

Hanna i Marta Łyczbińskie, Karolina Chlewińska (wszystkie AZS AWFiS Gdańsk),

Katarzyna Kryczało (AZS AWF Warszawa/AWFiS Gdańsk) - floret drużynowo

Wojciech Theiner (AZS AWF Katowice/Politechnika Śląska Zabrze) skok wzwyż

Jakub Trzebiński (Zawisza Bydgoszcz/BSW) - strzelectwo, rzutki

brązowe

Piotr Kurkiewicz (UKJ RYŚ/Politechnika Warszawska) - judo

Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa/Akademia Leona Koźmińskiego) -

pływanie 100 m stylem motylkowym

Kryczało - floret indywidualnie

Katarzyna Furmanek, Joanna Jaworska, Zuzanna Pawlikowska (wszystkie AZS AWFiS Gdańsk), Agata Ozdoba (AZS Opole/Uniwersytet Opolski), Agata Perenc (Polonia Rybnik/ŚUM Katowice) - judo drużynowo

Damian Klimek (WKS Flota Gdynia/WSRzAiZ Wrocław), Witosław Krzak (WKS Flota/WSAiB w Gdyni), Tomasz Pałamarz (WKS Śląsk Wrocław/UP Wrocław) - strzelectwo, pistolet 50 m drużynowo

Jakub Trzebiński (Zawisza Bydgoszcz/BSW), Piotr Kowalczyk (Diana Poznań/AWF Wrocław), Łukasz Szum

(Legia/Uniwersytet Warszawski) - strzelectwo, rzutki drużynowo

Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk) - oszczep

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje