Unibax chce awansować do play off

Unibax Toruń to jedyny zespół, który od momenty awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej cały czas w niej pozostaje. W tym sezonie ekstraligi żużlowcy z grodu Kopernika po raz 36 walczyć będą o drużynowe mistrzostwo Polski i nie są bez szans na medal.

Największym hitem transferowym po odejściu z Torunia Hansa Andersena było pozyskanie w jego miejsce trzykrotnego drużynowego mistrza świata, dwukrotnego indywidualnego mistrza kraju, Norwega z polskim paszportem Rune Holty. Po zakończeniu sezonu 2010 z klubem pożegnał się Wiesław Jaguś. Z Toruniem związany był przez całą karierę, na żużlu startował 19 lat.

Reklama

"Rune z pewnością wniesie dużo radości i świeżej krwi w jeździe. Pozostali żużlowcy, czyli Sullivan, Holder, Miedziński, Ząbik i Jepsen to nasi sprawdzeni zawodnicy. Jedynym, który jeszcze boryka się z problemami sprzętowymi jest Matej Kus, ale myślę, że szybko się z nimi upora" - ocenił skład trener Unibaksu Jan Ząbik.

Oceniając szanse na walkę o medale trener dodał: "Mamy w tym roku drużynę, która jest mieszanką rutyny i młodości, co może zaowocować dobrym wynikiem. Nie da się jednak ukryć, że każdy z zespołów startujących w ekstralidze jest mocny i nie będzie chciał być statystą w rozgrywkach. Dla nas najważniejsze jest, by jechać szczęśliwie i bezpiecznie. Sezon jest dość długi, więc najpierw trzeba dojechać do play off, a potem zobaczymy, co będzie dalej".

Największym problemem dla Unibaksu jest brak treningów na własnym torze, co nie pozwala na odpowiednie przygotowanie i dopasowanie motocykli. Wszystko przez przedłużające się prace nad zadaszeniem stadionu. Już dziś wiadomo, że ostateczny termin odbioru (30 marca) nie zostanie dotrzymany. Co więcej, prawdopodobne jest, że stadion nie będzie gotowy także na 10 kwietnia, kiedy to Unibax ma zainaugurować sezon przed własną publicznością podejmując Betard Spartę Wrocław.

Unibax Toruń w ostatnich latach regularnie staje na podium drużynowych mistrzostw Polski (2007 i 2009 - srebro, 2008 - złoto). W minionym sezonie żużlowcy z Torunia zdobyli brązowy medal.

Nowy sezon żużlowcy Unibaksu zainaugurują w Zielonej Górze.

Kadra Unibaksu:

seniorzy: Rune Holta, Ryan Sullivan (Australia), Chris Holder (Australia), Adrian Miedziński, Matej Kus (Czechy), Karol Ząbik.

juniorzy: Michael Jepsen Jensen (Dania), Bartosz Pietrykowski, Kamil Pulczyński, Emil Pulczyński, Łukasz Przedpełski.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: mistrzostwo Polski | Unibax Toruń | unibax

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje