Ukraina - Polska 1:3

Piłkarska reprezentacja Polski pokonała w pierwszym eliminacyjnym meczu Ukrainę 3:1. Dwie bramki dla naszej reprezentacji strzelił Emmanuel Olisadebe, który należał do najlepszych zawodników na boisku.

Mimo wielu obaw oraz ogromnej presji ze strony mediów i kibiców Polacy zagrali bardzo dobre spotkanie i wreszcie wygrali. Jest to pierwsze zwycięstwo polskiej reprezentacji pod wodzą Jerzego Engela.

Mecz zaczął się dla Polaków bardzo dobrze; już w trzeciej minucie Emmanuel Olisadebe trafił do bramki głową. Niestety już po dziesięciu minutach napastnik AC Milan Andriej Szewczenko wyrównał.

Mimo przewagi Ukraińców w 31. minucie po zamieszaniu na polu karnym popularny "Oli" znów trafił do bramki. Takim wynikiem zakończyła się też pierwsza połowa meczu.

Po przerwie Ukraińcy rzucili się do ataku. O mały włos nie wyrównali w 50. minucie, kiedy to Tomasz Kłos przewrotką wybił w locie piłkę z linii bramkowej. W 55. minucie, po efektownym rajdzie Emanuela Olisadebe, czarnoskóry zawodnik został sfaulowany na polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla Polaków. Niestety nie wykorzystał go napastnik niemieckiego zespołu VFL Wolsburg Andrzej Juskowiak.

Jest to pierwsze zwycięstwo polskiej reprezentacji pod wodzą Jerzego Engela. ZOBACZ RELACJĘ Z MECZU oraz Posłuchaj relacji Pawła Sikory z Kijowa