Udinese pokonało Juventus!

Wielka niespodzianka w 21 kolejce Serie A! Wicelider tabeli, Juventus Turyn przegrał na Stadio Friuli w Udine z ekipą Udinese 1:2! Bramki dla gospodarzy zdobywali Quagliarella i Di Natale. Dla gości trafił Iaquinta.

Wynik spotkania otworzył Fabio Quagliarella, który pokonał Gianluigiego Buffona w 20 minucie.

Na 2:0 podwyższył w 74 minucie fantastycznym strzałem Antonio Di Natale. Snajper dostał piłkę na lewe skrzydło, ściął do środka i strzelił w "długi róg" bramki strzeżonej przez golkipera "Starej Damy".

Rozmiary porażki zmniejszył strzałem z rzutu karnego Vicenzo Iaquinta (77 min.), lecz graczom Juventusu zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu.

Piłkarze Udinese zakończyli tym meczem fatalną serię bez zwycięstwa w 10 ostatnich kolejkach (3 remisy, 7 porażek). Przypomnijmy, że zawodnicy ze Stadio Friuli to rywale piłkarzy Lecha Poznań w obecnej edycji Pucharu UEFA. Obie drużyny zmierzą się już 19 i 26 lutego.

Udinese - Juventus 2:1 (1:0)

1:0 Quagliarella 20.

2:0 Di Natale 74.

2:1 Iaquinta 77. (k.)

Zobacz wyniki i strzelców 21 kolejki Serie A!

Dowiedz się więcej na temat: bramki | Serie A | Juventus | Udinese