Udany Nowy Rok dla Clippers

Wyśmienicie rozpoczęli Nowy Rok koszykarze Los Angeles Clippers. W jedynym meczu rozegranym w pierwszy dzień 2002 roku gospodarze w Staples Center pokonali Portland Trail Blazers 112:97.

Na zwycięstwo zapracowała cała drużyna z miasta aniołów, gdyż aż siedmiu koszykarzy zdobyło dwucyfrową liczbę punktów. Najwięcej punktów zdobył Jeff McInnis - 23, trafiając 10 z 15 rzutów z gry. Do swojego dorobku dodał również 9 asyst i 4 zbiórki. Clippers zagrali na 58% skuteczności (44/76) i to zadecydowało, że bez swoich asów Michaela Olowokandi i Lamara Odoma, dość łatwo pokonali zespół z Portland.

- Czułem się dziś naprawdę bardzo dobrze i dzięki temu tak dobrze trafiałem. Wracam do dawnej formy strzeleckiej, to dobry znak - powiedział po meczu McInnis.

Przez pierwsze dwie kwarty Clippers grali bardzo dobrze i w połowie meczu prowadzili 64:50. Trzecią kwartę wygrali goście (29:24), ale w ostatniej odsłonie gracze z Los Angeles potwierdzili swoją wyższość zwyciężając 24:18.

Ekipie Portland nie pomógł nawet powrót do gry po kontuzji kolana Scottie Pippena. 36-letni koszykarz zdobył zaledwie dziewięć punktów, tyle samo asyst i dwie zbiórki.

Dowiedz się więcej na temat: Los Angeles | portland | nowy rok