Tymczasowe porozumienie zakończyło strajk piłkarzy Serie A

W poniedziałek zakończony został strajk włoskich piłkarzy, po tym jak podpisane zostało zbiorowe porozumienie w sprawie umowy licencyjnej. W związku z tym rozgrywki ligowe mogą wystartować w najbliższy weekend.

Strajk piłkarzy spowodował odwołanie inauguracji rozgrywek, które miały się rozpocząć w dniach 27-28 sierpnia. Nowa umowa obowiązywać będzie jednak tylko do końca czerwca 2012 roku.

Reklama

Spór pomiędzy Włoskim Związkiem Piłkarzy (AIC), a klubami dotyczył klauzuli w sprawie niechcianych graczy z ważnymi kontraktami. Chodziło o możliwość rozwiązywania umów na rok przed ich upłynięciem z niechcianymi zawodnikami. Piłkarze nie zgadzali się również na stawianie im ultimatum: odsunięcie od pierwszego zespołu i indywidualne treningi lub zgoda na transfer. Obie strony nie chcą zdradzać na razie szczegółów porozumienia, ponieważ niektóre sprawy ustalane będą w ciągu najbliższego miesiąca.

- Warto było toczyć tak zaciekły spór. Kluby otrzymały wiele z tego co chciały. Umowy będą teraz innowacyjne - powiedział prezes Serie A Maurizio Beretta.

Kością niezgody był również postulat, aby wprowadzony przez premiera Silvio Berlusconiego, dla ratowania sytuacji finansowej Włoch, tzw. podatek solidarnościowy dla lepiej zarabiających płacony był przez piłkarzy a nie przez kluby. Jednak z tego rozwiązania włoski rząd zrezygnował.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pilkarze

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje