Tylko Wisła Can-Pack, Spartak i Ecopolis Rivas bez porażki

Koszykarki Lotosu Gdynia przegrały we własnej hali ze Spartakiem Moskwa 70:77 w meczu 5. kolejki grupy D Euroligi. Mistrzynie Polski walczyły z mistrzyniami Euroligi jak równy z równym do ostatniej kwarty. Po dwudziestu minutach Rosjanki wygrywały tylko 39:38. Po pierwszej rundzie pierwszego etapu rozgrywek Lotos ma dwie wygrane i trzy porażki.

W środę bezkonkurencyjna Wisła Can Pack wygrał po raz piąty z rzędu, tym razem z chorwackim zespołem Gospic (77:75) i jest liderem tabeli grupy B. Wiślaczki zostały zaproszone do tegorocznej edycji Euroligi "za pięć dwunasta" po wycofaniu się CSKA Moskwa.

Wisła, Ecopolis Rivas i Spartak Moskwa to jedyne niepokonane zespoły (Spartak ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz).

W najciekawszym spotkaniu kolejki mistrz Hiszpanii ROS Casares Walencja pokonał w Stambule Fenerbahce 63:62. Mecz był zacięty, ale to Hiszpanki uzyskały w końcówce minimalna przewagę. Zawodniczki Fenerbahce mogły doprowadzić do dogrywki, bo na sekundę przed końcem przy dwupunktowym prowadzeniu rywalek rzuty wolne wykonywała Jia Perkins. Amerykanka pomyliła się jednak w jednej z prób.

Do drugiego etapu - 1/8 finału - awans wywalczą po cztery najlepsze drużyny z każdej grupy.