Tylko 900 Słowaków kupiło bilety na mecz z Polską

Zaledwie 900 słowackich kibiców kupiło do wtorkowego wieczoru bilety na spotkanie eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z Polską, które odbędzie się w środę w Chorzowie. Przedstawiciele Słowackiej Federacji Piłkarskiej liczą, że ich rodacy zdecydują się na kupno karet wstępu jeszcze w dniu meczu.

Polski Związek Piłki Nożnej przekazał stronie słowackiej ok. czterech tysiący biletów. Piłkarze Vladimira Weissa podkreślali, że liczą na głośny doping swoich fanów. Wszystko wskazuje jednak na to, że w środę otrzymają niewielkie wsparcie. Jak poinformowała przedstawicielka biura prasowego Słowackiej Federacji Piłkarskiej, sprzedaż biletów w Bratysławie potrwa do godz. 12.00, a potem kibice gości będą mogli kupić bilety w Chorzowie.

Reklama

Kłopoty z dystrybucją kart wstępu na Słowacji - to kolejna zła informacja dla organizatorów meczu. Bardzo prawdopodobne jest, że w środowy wieczór trybuny będą świecić pustkami. Do wtorkowego popołudnia w Śląskim ZPN sprzedano łącznie około 5 tysięcy biletów. Wcześniej poprzez internet rozeszło się 1100 wejściówek. Tymczasem miejsc na widowni jest 47 tysięcy.

W internecie od kilkunastu dni trwa akcja nawołująca do bojkotu meczu w proteście przeciwko działaniom PZPN i fatalnej grze reprezentacji. Być może wpływ na słabą sprzedaż biletów ma wynik ostatniego meczu Polski z Czechami (0:2) i definitywna strata szans na awans do finałów MŚ. Fatalne są też prognozy pogody. Już we wtorek w Chorzowie było zimno, a w dniu spotkania spodziewane są opady śniegu. Z tego względu możliwe jest włączenie instalacji podgrzewającej murawę stadionu.

Początek środowego meczu o godz. 20.30.

CZYTAJ TAKŻE:

Polska - Słowacja: Sprzedano 5 tysięcy biletów

Lawina ruszyła. PZPN nie powstrzyma bojkotu

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: PZPN | Chorzów | mecz | bilety

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje