TVP Sport ruszy w przyszłym roku!

29 grudnia Zarząd TVP skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wnioski o udzielenie koncesji na utworzenie i rozpowszechnienie kanałów tematycznych TVP Sport i TVP Rozrywka - poinformowało o tym w czwartek biuro rzecznika TVP.

Telewizja chciałaby uruchomić kanały tematyczne Sport i Rozrywka w połowie przyszłego roku. Nie wiadomo jednak, czy termin ten nie opóźni się w związku z nową ustawą medialną, która przewiduje zmniejszenie składu Krajowej Rady z 9 do 5 osób.

Reklama

Zdaniem Roberta Korzeniowskiego sportowy kanał tematyczny będzie skierowany do polskiego kibica. Ma też pełnić funkcje misyjną i ma sportowo edukować polskie społeczeństwo.

"Dziś sportowe pasmo w TVP 3 jest znakomitym dowodem, na to że jest w Polsce duże zainteresowanie sportem krajowym i regionalnym a TVP Sport swoją szeroką ofertą przyciągnie na pewno wielką grupę widzów. Kanał sportowy, to nie tylko transmisje. To również wiele informacji o różnych dziedzinach sportu ligowego i masowego. Ten kanał to odpowiedź na posiadany przez TVP SA kapitał społeczny, jaki zbudowaliśmy w ostatnim czasie" - podkreśla Robert Korzeniowski.

INTERIA.PL/Wirtualnemedia
Dowiedz się więcej na temat: rozrywka | sporty | sport | TVP | TVP Sport

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje