Turniej Masters w golfie: Zwycięstwo Singha

Vijay Singh z Fidżi wygrał golfowy turniej Masters w Auguście, jedną z czterech najważniejszych światowych imprez w tej dyscyplinie. W nagrodę otrzymał 828 tys. dolarów. Drugie miejsce zajął Ernie Els z RPA, a trzecią pozycję podzielili Amerykanie David Duval i Loren Roberts.

37-letni Singh po raz drugi w karierze wygrał turniej zaliczany do kategorii major (odpowiednik tenisowego wielkiego szlema, oprócz Agusty zaliczają się do niego mistrzostwa USA, W.Brytanii i PGA Tour). Poprzednio triumfował w 1998 r w mistrzostwach PGA Tour.

Singh uzyskał łączny wynik 278 uderzeń, 10 poniżej normy pola - par. Na półmetku prowadził Duval, ale w trzeciej rundzie zanotował słabszy rezultat i w ostatniej części nie był w stanie odrobić strat.

Dopiero piąte miejsce zajął lider światowego rankingu golfistów, Amerykanin Tiger Woods, który w 1997 roku został pierwszym czarnoskórym zwycięzcą turnieju w Auguście. Miał wówczas 21 lat.

Czołówka turnieju w Auguście:

1. Vijay Singh (Fidżi)            278 (72+67+70+69)
2. Ernie Els (RPA)                281 (72+67+74+68)
3. David Duval (USA)              282 (73+65+74+70)
 . Loren Roberts (USA)            282 (73+69+71+69)
5. Tiger Woods (USA)              284 (75+72+68+69)
6. Tom Lehman (USA)               285 (69+72+75+69)