Turniej Czterech Skoczni: "3" Polaków wystartuje w Ga-Pa

Adam Małysz, Tomasz Pochwała i Robert Mateja pojawią się na rozbiegu podczas noworocznego konkursu skoków w Garmisch-Partenkrichen. Zawody zaliczane są do klasyfikacji PŚ w skokach i są drugim konkursem rozgrywanym w ramach Turnieju Czterech Skoczni.

Adam Małysz uplasował się w serii kwalifikacyjnej na 4. miejscu, skacząc 115 m i otrzymując notę 115,5 pkt. Najdalszy skok oddał Austriak Andreas Widhoelzl (120,5 m) i to on rozstawiony będzie w konkursie z numerem 1. Nie ma on jednak szczęścia, bowiem, podobnie jak w Oberstdorfie, ze skoku zrezygnował Sven Hannawald i to on spotka się z Austriakiem w I serii.

Reklama

Małysz, który za swój skok otrzymał noty za styl od 18 do 20 punktów (od trzech sędziów 18,5) zmierzy się w pojedynku w systemie KO z Kazuyoshi Funaki. Japończyk w serii kwalifikacyjnej uzyskał 103 m.

Z pozostałych Polaków najlepiej zaprezentował się Tomasz Pochwała. Zakopiańczyk skoczył 107,5 m (97 pkt), co dało mu ostatecznie 39. miejsce w kwalifikacjach. Pochwała miał kłopoty przy lądowaniu i dlatego otrzymał nie najwyższe noty. Wystarczy powiedzieć, że za skok na taką samą odległość Noriaki Kasai otrzymał notę o 5 punktów wyższą. Rywalem Pochwały w I serii będzie Słoweniec Robert Kranjec, który w serii kwalifikacyjnej skoczył 113,5 m.

Nieźle stylowo skoczył Robert Mateja. Odległość 105 m i nota tylko o 0,6 pkt niższą od oceny dla Pochwały dała mu 41. miejsce. Konkurentem Mateji w I serii w Ga-Pa będzie Rosjanin Walerij Kobieliew (116 m w kwalifikacjach).

Jak zwykle bardzo słabo spisał się Wojciech Skupień, który o swoim skoku (101,5 m. 86,2 pkt) powinien jak najszybciej zapomnieć. Skupień ostatecznie uplasował się na 56. miejscu.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama