Turcja na 3. miejscu!

W Daegu rozegrany został "mały finał", w którym o 3. miejsce w Mistrzostwach Świata walczyły reprezentacje Turcji i Korei Płd. Cel osiągnięła drużyna Turcji, która pokonała gospodarzy turnieju 3:2.

Pierwszą bramkę zdobył po błędzie obrońcy już w 11. sekundzie meczu Hakan Sukur. Jest to najszybciej strzelony gol w całej historii Mistrzostw Świata.

Mimo tak niekorzystnego początku Koreańczycy potrafili się podnieść i w już w 9. minucie doprowadzili do wyrównania, a pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Lee Eul-Young. Odpowiedź Turków była jednak natychmiastowa - zaledwie cztery minuty później Sukur zwiódł obrońców, podał do Ilhana Mansiza, a ten wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie. Również trzecia bramka była zasługą tych dwóch zawodników, ponownie podawał Sukur i ponownie skutecznym strzałem akcję wykończył Mansiz.

Koreańczycy do końca pierwszej połowy nie potrafili już odwrócić losów meczu.

Druga połowa nie dostarczyła kibicom już tylu wrażeń co pierwsze 45 minut. Gra toczona była w wolniejszym tempie, Turcy byli zadowoleni z prowadzenia, zaś Koreańczycy chyba nie do końca wierzyli w możliwość zmiany niekorzystnego rezultatu. Dopiero w ostatnich 10 minutach "Czerwone Diabły" potrafiły stworzyć kilka groźnych sytuacji, doskonale jednak w bramce spisywał się Rustu. Efektem naporu gospodarzy była jednak jedna bramka. W 2. minucie doliczonego czasu gry skuteczny strzał z dystansu oddał Chong-Gug.

Na wyrównanie gospodarzom zabrakło już czasu, ostatecznie zajęli więc 4. miejsce w Mistrzostwach Świata.