Trzecie zwycięstwo Zeptera w Suprolidze

Trwa znakomita seria Zeptera Idei Śląska Wrocław w rozgrywkach europejskiej Suproligi. Mistrzowie Polski po triumfach w Splicie i Sienie odnieśli trzecie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo w grupie A pokonują w Wilnie silną ekipę Rytas 101:91.

Wrocławski zespół tylko na początku spotkania przyprawiał o zwątpienie swych kibiców. Szybko właściwy rytm gry złapał jednak Wójcik (już 20 "oczek" do przerwy), perfekcyjnie rozgrywał Miglinieks i po paru skutecznych akcjach deficyt 1:8 Zepter zamienił na remis 13:13. Wrocławianie systematycznie powiększali przewagę, by na początku IV kwarty prowadzić już różnicą 14 punktów. Kilka prostych błędów i nerwowość polskich koszykarzy w końcówce meczu zmniejszyła jednak nieco rozmiary porażki Rytas do 10 punktów. Doskonale w defensywie zaprezentował się zastępujący na pozycji środkowego kontuzjowanego Joe McNaulla, czarnoskóry Harald Jamison.