Trzecia z rzędu porażka Raiders!

Na Arrowhead Stadium w Kansas City zespół Sebastiana Janikowskiego doznał trzeciej porażki z rzędu, ulegając Chiefs 10-20 w 8. serii spotkań National Football League.

Juz w piątej minucie Sebastian, mógł zdobyć jako pierwszy punkty, jednak blokujący koledzy nie utrzymali agresywnych graczy Chiefs i strzał Polaka został zablokowany.

Nie wykorzystana sytuacja zemściła się niemal natychmiast. Kicker z Kansas City Morten Andersen strzałem z 46 jardów zdobył 3 punkty. Odpowiedź Raiders trwała 5 minut, ale w końcu jard od linii końcowej Gannon zwodem zmylił obronę Chiefs, po czym efektownym lobem podal do Douga Jolleya i Jeźdźcy prowadzili 7-3.

Chwile później gospodarze byli juz bardzo blisko strefy touchdown, ale bardzo dobrze grająca obrona Jeźdźców nie pozwoliła im na przyłożenie. Zmusiło to zespół Kansas City do egzekwowania field goala z 22 jardów, który dla Mortena Andersena okazał się być formalnością.

Na 11 sekund przed przerwa podanie rozgrywającego Chiefs Trenta Greena do Tony'ego Gonzalesa kapitalnie przeciął Bill Romanowski, co zapobiegło przyłożeniu i zakończyło druga kwartę.

Tuż po przerwie Raiders byli w nie lada opałach, po tym jak Priest Holmes przebiegł z piłką 49 jardów aż na 20 jard strefy Jeźdźców. Podanie Greena przejął obrońca Raiders Terren Shaw. Przejęcia jednak nie wykorzystali atakujący Raiders.

Bardzo dobrze grająca obrona Raiders wreszcie pękła pod koniec trzeciej kwarty, kiedy to running back Chiefs Priest Holmes przedarł się w strefę touchdown, wysuwając tym samym Chiefs na prowadzenie 13-7.

Pięć minut później Janikowski z 32 jardów zmniejszył przewagę Chiefs do trzech punktów i Raiders mieli wielkie szanse na zmianę wyniku.

W połowie czwartej kwarty Gannon, mając dwóch niepilnowanych skrzydłowych, podał prosto w ręce obrońcy Kansas City, ale na szczęście dla Raiders miejscowi z prezentu nie skorzystali.

Kolejny prezent dostali od Jerry'ego Rice'a, który po złapaniu podania Gannona naciskany przez dwóch obrońców wypuścił piłkę. Dla Raiders zrobiło się bardzo dramatycznie, bo na zegarze zostało 4,5 minuty.

Na niespełna dwie minuty do końca Bill Romanowski nie pokrył swojego gracza, a był nim Tony Richardson, który złapał 4-jardowe podanie Greena i Chiefs zdobyli przyłożenie, po którym Wodzowie prowadzili juz 20-10. Aby ich dogonić Raiders musieliby zdobyć 10 punktów w niecałe dwie minuty.

Gannon co prawda zaczął się wreszcie energicznie poruszać, ale nerwowymi ruchami niewiele wskórał i do tego fatalnie gospodarował czasem. Mecz mimo zimna oglądało na żywo ponad 78 tysięcy widzów. Mimo chłodu fani Chiefs stadion opuszczali zadowoleni.

W ekipie gości winę wziął na siebie czterdziestoletni wide receiver Jerry Rice. - Nie moglem złapać rytmu, musze bardziej pokazywać się Richowi (Gannonowi). Dzisiejsza porażka to moja wina- powiedział.

To juz trzecia porażka Raiders - dwie z nich na swoje konto może zapisać Gannon. Czy wreszcie trener coach Bill Callahan sięgnie po młodego Marquesa Tuiasosopo. Raiders musza coś zrobić z ofensywą, bo na tak doświadczonego quarterbacka jak Gannon i utytułowanych skrzydłowych jak Jerry Rice czy Tim Brown, ich obecna gra to stek nieporozumień.

Janikowski zdobył 4 punkty i mimo że tym razem nie może mieć sobie nic do zarzucenia, to również on jest daleki od dyspozycji z czterech pierwszych meczów i musi pracować nad celnością field goal. Do końca sezonu Raiders łatwych spotkań juz nie mają, a przy obecnej formie ataku kluczowe znaczenie będą miały strzały Polaka.

Za tydzień Rice będzie mógł się zemścić na swoim byłym klubie San Francisco 49-ers, z którego po szesnastu latach kariery został usunięty. Mecz odbędzie się w Oakland. Czy fatalna passa Raiders zostanie przelamana?