Trener chorwackich hokeistów: Gramy o utrzymanie

"Pięciu obcokrajowców, którzy są obecnie zawodnikami Medveszczaka będzie mogło grać w kadrze w przyszłym roku. Nasze szanse na dobry wynik z tego powodu wzrosną. Na razie jednak naszym celem jest utrzymanie w dywizji pierwszej" - powiedział trener Chorwacji Pavle Kavćić przed zbliżającymi się mistrzostwami świata dywizji I w hokeju.

Jego słowa cytuje oficjalna strona internetowa MŚ w Lublanie, podczas których Chorwaci będą jednymi z rywali "Biało-czerwonych".

Reklama

"Naszym największym problemem jest to, że zawodnicy Medveszczaka nie mieli dużo szans gry w trakcie sezonu. Grali głównie obcokrajowcy, a nasi hokeiści większość sezonu spędzili na ławce zamiast na lodzie" - powiedział Pavle Kavćić.

"Biało-czerwoni" zmierzą się z Chorwatami 21 kwietnia w swoim czwartym meczu podczas turnieju w Lublanie. Jednak trener Chorwatów bardziej skupia się na spotkaniu, które czeka jego zespół dwa dni później. W ostatnim meczu jego drużyna zagra z Koreą i według Kavcicia będzie to mecz o utrzymanie. "Pozostałe mecze nie są dla nas tak ważne" - przyznał.

Trener Chorwatów przyznał, że szykuje zespół głównie pod kątem tego spotkania. Kluczem do sukcesu ma być forma fizyczna, dlatego szkoleniowiec przykłada szczególną uwagę do poprawy kondycji zawodników.

Dowiedz się więcej na temat: hokeiści

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje