Transferowe wieści z NBA

Jako, że lada dzień zakończy się okres pozwalający na dokonywanie wymian w NBA, codziennie będziemy przedstawiali raport z możliwych do przeprowadzenia transferów.

New Jersey Nets są niezadowoleni z poziomu gry ich podstawowego rozgrywającego Devina Harrisa (15.0 punktu, 7.6 asysty na mecz) i próbują znaleźć dla niego nowy klub. Jako jeden z chętnych pojawia się drużyna z Portland. Drużyny wymieniły się propozycjami co do szczegółów transakcji. Głównymi elementami wymiany mają być Harris i rozgrywający Blazers Andre Miller. Ale na pewno wymiana nie ograniczy się tylko do nich dwóch. Nets chcieliby rozszerzyć wymianę o Travisa Outlawa, z którego nie są zadowoleni. Outlaw zaczynał karierę w NBA od gry w Blazers, którzy jednak większe zainteresowanie wyrażają rzucającym obrońcą Anthonym Morrow. Jak podają źródła związane z drużyną, do dyskusji zostali włączeni także Rudy FernandezJoel Przybilla. W grę może także wchodzić przejście Troya Murphy'ego do Blazers, który od dłuższego czasu nie ma szans na grę w Nets.

Reklama

Blazers także próbowali wzmocnić się pod koszem i zaproponowali wymianę Philadelphii. W zamian za ich rezerwowego centra Marrese Speightsa zaoferowali Dante Cunninghama i wybór w drugiej rundzie draftu. Sixers taką wymianą nie są zainteresowani, ale temat nie został jeszcze zamknięty.

Skrzydłowy Detroit Pistons Tayshaun Prince, który pamięta tytuł zdobyty w 2004 roku zadeklarował w "Detroit News", że jest gotów zmienić otoczenie. Powiedział, że sytuacja, w której dzięki wymianie miałby znaleźć się w drużynie walczącej o tytuł bardzo by mu odpowiadała. Prince jest w ostatnim roku kontraktu i nie wiąże przyszłości z Pistons, dlatego jest to ostatnia szansa dla nich, żeby otrzymać coś w zamian za Prince'a.

Powraca także temat Carmelo Anthony'ego. Według źródeł związanych z ligą do gry powracają New Jersey Nets, ale tym razem wymiana ma obejmować mniejszą liczbę zawodników niż poprzednio. W pierwszej wersji transferu, do którego zabrakło niewiele, mieli uczestniczyć także Pistons, których zawodnik Rip Hamilton miał zasilić szeregi Nets. W obecnej chwili gracze drużyny z Motown nie są brani pod uwagę przy ewentualnej wymianie.

Także dwóch graczy Cavaliers jest dostępnych na rynku. Są to ostatnio najlepsi gracze drużyny Antawn JamisonRamon Sessions. Generalny menadżer New Orleans Hornets, Dell Demps bardzo chce mieć w drużynie Jamisona, co dałoby mu większy komfort w sytuacji, gdyby David West zdecydował się nie przedłużać kontraktu i odejść. Sessionsem natomiast interesuje się Atlanta Hawks, która chciałaby mieć dobrego zmiennika dla Mike'a Bibby'ego. W zamian oferują debiutanta Jordana Crawforda, znanego przede wszystkim z tego, że na wakacyjnym campie dwa lata temu zrobił wsad nad LeBronem Jamesem.

Kolejne informacje jutro.

Piotr Zarychta

Dowiedz się więcej na temat: NBA | koszykówka

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje