Transferowe kłopoty Olszara

20 letni Sebastian Olszar, piłkarz reprezentacji młodzieżowej ma problemy z podpisaniem nowego kontraktu w Wiśle Płock. Na podstawie regulaminu PZPN dotyczacego piłkarzy, którzy nie przekroczyli 23 roku życia, Górnik Zabrze zażądał wpłaty na swoje konto ekwiwalentu za wyszkolenie młodego zawodnika, na co działacze z Płocka nie wyrażają zgody.

Półtoraroczny kontrakt z Górnikiem wygasł Olszarowi z końcem minionego sezonu. Kwota jaką zabrzańscy działacze domagają sie za Olszara jest równą ośmiu pensji liczonych razem z 20 procentową suma tranferową, czyli według Zabrzan jest to około pół miliona Euro.

Reklama

Płocczanie nie chca płacić takich pieniędzy, gdyż Olszar swoją piłkarska karierę rozpoczynał w niemieckim Oldenburgu! Piłkarz, ktory koniecznie chce grać w kadrze Edwarda Klejndnista odrzucił wcześniej ofertę Hanoweru. Sam główny zainteresowany jest oburzony postępowaniem Górnika:

- Pomimo, ze skończyła mi sie umowa z Górnika nie moge czuć się wolnym piłkarzem! To jakiś absurd! Wcześniej kluby dogadały się, co do sumy odstępnego, ale ktoś w Zabrzu wymyślił, że można na mnie jeszcze zarobić. Zakończy się arbitrem PZPN, bo do Górnika na pewno nie wróce!

INTERIA.PL/Przegląd Sportowy
Dowiedz się więcej na temat: PZPN | Sebastian Olszar | działacze | kłopoty

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama