Tour de Pologne: Mocny skład Discovery Channel

Czy wielki Lance Armstrong zawita na tegoroczny Tour de Pologne w roli emerytowanej legendy kolarstwa i promotora swej fundacji do walki z chorobą nowotworową wyjaśni się zapewne w ciągu najbliższych tygodni, ale już dziś wiele wskazuje na to, że jego obecny zespół Discovery Channel pojawi się na naszym narodowym tourze w mocnym składzie.

Dyrektor sportowy zespołu Belg Johan Bruyneel zapytany w Briancon po zakończeniu jedenastego etapu TdF o to jakich zawodników przyśle na wchodzący w skład Pro Touru TdP odpowiedział prowadzącym wywiad Piotrowi Mrówczyńskiemu i Markowi Ceglińskiemu z "Rzeczpospolitej", iż najprawdopodobniej liderami amerykańskiej drużyny na 62. wyścig Dookoła Polski będą Ukrainiec Jarosław Popowicz i Włoch Paolo Savoldelli.

Reklama

Obaj należą do górskich pomocników Armstronga na trasie tegorocznej "Wielkiej Pętli". Pochodzący z kresowego Drohobycza 25-letni Popowicz był mistrzem świata w kategorii do lat 23 w roku 2001, a po przejściu na zawodowstwo celował w Giro d'Italia gdzie za każdym razem meldował się w czołówce: dwunasty w 2002, trzeci w 2003 i piąty w 2004 roku. Obecnie po zmianie grupy z włoskiej na amerykańską debiutuje w Tour de France i po szesnastu etapach prowadzi w klasyfikacji młodzieżowej dla kolarzy do lat 25. Natomiast znany z wybitnych umiejętności zjazdowych 32-letni Savoldelli - stąd przydomek "Sokół" - w tym roku po dwóch latach kłopotów zdrowotnych (choroby i liczne kontuzje) we wspaniałym stylu wrócił do wielkiej formy wygrywając po raz drugi w swej karierze Giro d'Italia (wcześniej uczynił to już w sezonie 2002). Pochodzący z Clusone w Lombardii Włoch ma na swym koncie także dwa generalne zwycięstwa w Giro del Trentino (1998-99) oraz jedno w Tour de Romandie (2000).

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: giro | Discovery | Tour de Pologne | de Pologne | pologne | tour | Discovery Channel

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje