Tomasz Sikora znów pudłował

Reprezentant Niemiec Sven Fischer zdobył złoty medal w biathlonowym sprincie na dystansie 10 km podczas XX Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Najlepszy z Polaków Tomasz Sikora zajął odległe 20. miejsce.

Pozostałe dwa miejsca na podium przypadły reprezentantom Norwegii. Wicemistrzem olimpijskim został Halvard Hanevold, a brązowy medal wywalczył Frode Andresen.

Reklama

Podobnie jak podczas biegu indywidualnego, Sikora znów nie popisał się na strzelnicy. Lider naszej reprezentacji dwukrotnie musiał pokonywać karne rundy. Bieg w wykonaniu naszego reprezentanta również pozostawiał wiele do życzenia. Sikora stracił do zwycięzcy 1:42.7 i z taką stratą wyruszy do sobotniego biegu pościgowego.

W przeciwieństwie do Sikory bardzo dobrze na strzelnicy radził sobie Wiesław Ziemianin. Polak wszystkie dziesięć strzałów posłał w tarczę, ale słabo pobiegł i ostatecznie zajął 26. miejsce. Do biegu pościgowego Ziemianin wyruszy z blisko dwuminutową stratą do Svena Fischera. Pozostali nasi reprezentanci spisali się słabo. Michał Piecha zajął 66. lokatę, a Grzegorz Bodziana 69. Zarówno Piecha, jak i Bodziana nie zakwalifikowali się do biegu pościgowego w którym zobaczymy najlepszych 60 zawodników sprintu.

Przed czterema laty na olimpiadzie w Salt Lake City Sven Fischer w tej konkurencji zdobył srebrny medal, ustępując jedynie Ole Einarowi Bjoerndalenowi. Norweg, który w sobotę wywalczył srebro na 20 km, tym razem był wielkim przegranym. Trzy razy spudłował i nie miał szans na wysoką lokatę - ostatecznie był 12.

34-letni Niemiec nie pomylił się na strzelnicy ani razu, podobnie jak Hanevold, ale w biegu okazał się szybszy o 8,2 s. Znany z rewelacyjnego biegu Andresen raz spudłował i do zwycięzcy stracił niespełna 20 s.

Na czwartym miejscu uplasował się startujący z odległym numerem Austriak Wolfgang Perner, ale do brązu, z jedną karną rundą, zabrakło mu 20 s.

Zupełnie nie udał się wtorkowy występ mistrzowi olimpijskiemu z San Sicario na dwa razy dłuższym dystansie, Niemcowi Michaelowi Greisowi, który zaliczył trzy pudła i zajął 35. miejsce.

Kolejne niepowodzenie w turyńskich igrzyskach zanotował lider Pucharu Świata, Francuz Raphael Poiree, który był dziewiąty (jeden błąd na strzelnicy).

Zobacz wyniki biegu sprinterskiego

Zobacz galerię zdjęć z występu Tomasz Sikory w sprincie

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Niemiec | medal | Tomasz Sikora | sikora

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje